تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۶.::. ساعت : ۶:۰۲ ق.ظ
فاقددیدگاه
پرینت

پاشاکی خبر داد: دستگیری اراذلی که به اعضای شورای پرند حمله کردند/ سکونت ۱۸۰ خانوار مجردی در پرند

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه ۳ نفر در خصوص پرونده حمله به اعضای شورای شهر پرند دستگیر شده اند، گفت: متاسفانه در شهر رباط کریم و پرند «پایش تصویری» نداریم و این باعث می شود که برخی از آسیب های اجتماعی با سرعت رصد نشوند.

فرامرزعبدالله زاده پاشاکی فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم در گفت‌وگو با خبرنگارپرند پرس؛ با اشاره به افزایش کشف کالای قاچاق در این منطقه ، اظهار کرد: درماههای اخیر شاهد رشد ۳۷ درصدی کشف کالای قاچاق در رباط کریم بودیم که بیشتر کالاهای کشف شده لوازم آرایشی و کالاهای خانگی بوده که قصد ورود به پایتخت را داشتند.

وی با اشاره به اینکه این منطقه به دلیل همجواری با بزرگراههای اصلی تهران محل تردد بسیاری از خودردوهای حمل کالا است، افزود: بیشتر کالاهای کشف شده یا در سامانه گمرگ به ثبت نرسیده است یا مدارک مرتبط با کالای خود را ندارند که به تعزیرات و سازمان های مرتبط معرفی می شوند.

 

نبود گرمخانه برای معتادان متجاهر در رباط کریم

فرمانده انتظامی رباط کریم درخصوص برخی آسیب های اجتماعی و اسکان معتادان متجاهر، افزود: نیروی انتظامی برای کاهش آسیب های اجتماعی اقدام به آموزش همگانی در مدارس، مراکز عمومی و مساجد کرده است و پلیس فتای این ناحیه تلاش های زیادی برای بالارفتن سطح آگاهی و روشنگری شهروندان به خصوص دانش آموزان نسبت به فضای مجازی انجام داده است. در خصوص معتادان متجاهر عنوان کنم به دلیل نبود گرمخانه برای معتادان آنها را شناسایی و به کمپ ها معرفی کرده ایم.
پاشاکی، ادامه داد: دزیده شدن خودرو یکی دیگر از مواردی است که بیشتر مواقع به دلیل سهل انگاری شهروندان صورت می گیرد و بهتر است مردم عزیز پس از اینکه خودروی خود را برای کار موقتی پارک می کنند از خاموش بودن و یا قفل کردن آن اطمینان حاصل نمایند چرا که بیشتر گزارش های سرقتی مبنی بر روشن بودن خودرو و یا گذاشتن سویچ بر روی آن عنوان شده است.

سکونت ۱۸۰ خانوار مجردی در پرند

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه وجود خانه های مجردی در شهر جدید پرند رو به افزایش است، به پرند پرس، تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل افزایش آسیب های اجتماعی را می توان وجود خانه های مجردی در منطقه و به خصوص شهر جدید پرند دانست. در حال حاضر ۱۸۰ خانوار مجردی در فازهای مهرنشین پرند ساکن هستند که برخی از آنها متاسفانه در گسترش آسیب های اجتماعی نقش دارند. انتظار می رود که اصناف و املاک منطقه در این باره برنامه ریزی مدونی انجام دهند و این موضوع را بیشتر بررسی نمایند.

لزوم استقرار«مانیتورینگ» برای پایش تصویری در رباط کریم و پرند
وی با بیان اینکه رباط کریم و پرند برای رصد آسیب های اجتماعی، نیازمند «مانیتورینگ» است، اظهار داشت: متاسفانه در شهر رباط کریم و پرند «پایش تصویری» نداریم و این باعث می شود که برخی از آسیب های اجتماعی با سرعت رصد نشوند. امیدوارم برای شهر جدید پرند که افق جمعیتی ۶۰۰ هزار نفری دیده شده است شاهد ارتقای ساختاری نیروی انتظامی آن هم باشیم. البته با وجود اینکه به دلیل سیاست «کوچک سازی سازمان های دولتی» شاهد کاهش ۳۳ درصدی نیروی انسانی در برخی از مناطق انتظامی استان بودیم اما با تلاش های مدیران انتظامی استان تهران و جناب خانچلری شاهد ارتقای سازمان انتظامی رباط کریم و پرند هستیم.
روز بی تصادف پرند

پاشاکی با اشاره به انتقاد مردم از رشد سرعت گیرها در پرند و برخی از مناطق رباط کریم، به پرند پرس، گفت: شهر پرند به دلیل برخی ساختارهای جدید خود نیازمند علائم راهنمایی و رانندگی است که تلاش هایی در این مسیر صورت گرفته است. خوشبختانه دیروز و امروز شاهد گزارشی مبنی بر تصادف جاده ای در پرند نبودیم. نمی گویم که به خاطر وجود سرعت گیرها است اما به دلیل توجه نکردن برخی از رانندگان شاهد تصادف های شدید در محورهای مختلف پرند به خصوص چهاربانده هستیم. سرعت گیرها یکی از موانع مصنوعی است که برای نصب آن کمیته ترافیک تصمیم گیری می کند که تلاش می شود استاندارد مطلوب رعایت شود.

اختصاص ۱۰ هزار متر زمین برای نیروی انتظامی در پرند

وی همچنین از ایجاد کلانتری جدید در فازهای مهرنشین پرند خبر داد و افزود: با همکاری های خوبی که از سوی شرکت عمران پرند صورت گرفته است ۱۰ هزار متر زمین در بلوار باهنر تحویل نیروی انتظامی شده است تا مرکزی در آنجا مستقر نماییم. البته در شهرک آسمان(فاز ۶) پرند کلانتری جدیدی ساخته خواهد شد و یکی از کلانتری ها مستقر ما به زودی به شهرک آفتاب (فاز۵) منتقل می شود.

لزوم ورود ارشاد رباط کریم برای ساماندهی فضای مجازی

پاشاکی با اشاره به فضای تخریبی که در فضاهای مجازی منطقه برای شهروندان و مسئولان به وجود آمده است، گفت: فضای مجازی ابزاری است که در اختیار مردم است و ساماندهی آن از وظایف اداره ارشاد منطقه است که باید به این مسئله ورود نماید هر چند پلیس فتای ما به خوبی کار رصد را انجام می دهد اما اگر کسی شکایتی در این باره از فرد یا افرادی داشته باشد می توان به دادسرای محل سکونت خود مراجعه نماید و نیروی انتظامی در کمترین زمان ممکن رسیدگی می کند.

دستگیری اراذلی که به اعضای شورای شهر پرند حمله کردند

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم درخصوص نتیجه پرونده اراذل و اوباشی که به اعضای شورای اسلامی شهر پرند در اوایل شهریوماه جاری حمله کرده بودند، به پرند پرس، گفت: با تلاش های مستمر موفق شدیم ۳ نفر در این رابطه دستگیر کنیم. این اراذل در رباط کریم و پرند ساکن بودند که پس از اعتراف به جرم خود تحویل مقامات قضایی شدند. درگیری هایی که این اراذل به وجود آورده بودند شخصی عنوان شده است./

دیدگاه خود را به ما بگویید.