تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۸ ق.ظ
فاقددیدگاه
پرینت

تخلف بزرگ ساختمانی در ۴ راه خورشید و همراهی متخلف با رای ماده ۱۰۰/ این مجتمع در زمان شهردار اسبق حکم قلع و قمع گرفته بود

یک منبع اگاه در شهرداری پرند از تخلف بزرگ ساختمانی در فاز دو پرند، ۴ را خورشید خبر داد.

این منبع آگاه با اعلام خبر فوق به پرندپرس، گفت: زمین این بنا کاربری ورزشی دارد که طبق قانون ۱۰ درصد از فضا را می تواند به تجاری تبدیل کند که البته ورودی تجاریها باید به داخل مجتمع باشد.

وی افزود: در مجتمع مذکور بالغ بر یکهزارمتر مربع تغییر کاربری داده شده و به صورت غیر قانونی و بدون رعایت ضوابط شهرسازی و بهداشتی به تجاری تبدیل شده است.

این منبع آگاه ادامه داد: کمیسیون ماده ۱۰۰ در زمان شهردار اسبق آقای یحیی پور رای به قلع و قمع این بنا داده بود و نهایتا با اعتراض مالک رای به دیوان رفت و دیوان رای به بررسی دوباره داده بود.

وی با بیان اینکه مجددا ماده ۱۰۰ شهرداری پیش از ورود شهردار جدید پروند این مجتمع را رسیدگی و با حذف ۵۲ پارکینگ و حداقل جریمه مالی با ادامه روند ساخت این مجتمع موافقت کرد.

در این باره اما یک کارشناس شهرسازی در گفتگو با خبرنگار #پرند_پرس با بیان اینکه حکم ماده ۱۰۰ در خصوص این بنا راه را برای تخلف های مشابه باز گذاشته است گفت: محل مکانی این مجتمع به شکلی است که حتی ۱۰۰ پارکینگ نیز برای آن کم است. حال چطور ماده ۱۰۰ با حذف ۵۲ پارکینگ موافقت کرده جای سوال دارد.

مهندس الوند تصریح کرد: ۴ را خورشید در حال حاضر نیز مشکل ترافیکی دارد و با این رای ماده ۱۰۰ قفل و در زمان حوادث مشکل ساز خواهد شد.

وی افزود: در ساخت این مجتمع ضوابط فنی، شهرسازی و بهداشتی رعایت نشده است.

حال این سوال از اعضای ماده ۱۰۰ مطرح می شود که با چه دلایل و اسنادی برای مجموعه ای با این حجم تخلف نه تنها به جریمه حداقلی اکتفا کرده اند که با حذف ۵۲ پارکینگ نیز موافقت کرده اند. امیدواریم شهردار محترم رییس شورای شهر نسبت به این موضوع ورود کنند.

در خصوص این تخلف بزرگ آیا دادستان محترم و فرماندار محترم ورود خواهند کرد؟
آدرس تلگرام👇👇👇👇
T.me/newsparandpress

دیدگاه خود را به ما بگویید.