تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ آذر ۹۶.::. ساعت : ۷:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه
پرینت

یادداشت؛ معاون وزیر راه و شهر سازی، کی آمد؟ کی رفت؟!

بنا به گزارش روابط عمومی شرکت محترم عمران ،معاون وزیر راه و شهرسازی، صبح پنج شنبه مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید کشور به همراه اعضای هیات مدیره ، در سفر به شهر جدید پرند ضمن برگزاری جلسه دوره ای پایش در این شهر از سایت مسکن مهر و پروژه بوستان بزرگ مشاهیر پرند بازدید کرد.
این تمام آن خبری بود که روابط عمومی شرکت محترم عمران در ساعت ۶ بعد از ظهر ، یعنی دقیقا ۱۰ ساعت بعد ، چشم ما را با انتشار این خبر روشن و حتی منور ساخت ، البته گفته باشم از صبح علی الطلوع ،تلاش فراوان نمودم تا در کنار « حبیب الله طاهرخانی » معاون محترم وزیر راه و شهرسازی ، در رکاب! باشم تا به عنوان یک روزنامه نگار از سیر و سفر این عزیز ، گزارش مبسوطی برای پرندی ها و مهر نشینان عزیز تهیه نمائیم ، که در یک کلام ، فاش گویم ! به درهای بسته بر خوردم و یا بهتر است بگویم بر خوردیم ، چه ، احدی از سیر و سفر این معاون محترم ، تا ساعت ۶ بعد از ظهر خبردار نشد و « دانستن حق مردم است » در پستوی خانه شرکت محترم عمران « مدفون » شد.
باری ، از جانب هزاران ، هزار مسکن مهر نشین ، چه آنان که کلید به دست دارند و چه آنانکه در آرزوی کلید دار شدن ، همه هستی و نیستی خود را در مسکن مهر ، فرو ریخته اند ، خیر مقدم عرض می نمائیم ، حضور معاون محترم وزیر راه و شهر سازی را . اما ،آنچه را که در خبرها آمده بود ، همه آن چیزی نبود که باید معاون وزیر محترم راه می دید و می شنید ! چه ، آیا به جناب آقای « حبیب الله طاهرخانی » گفتند که همین چند روز پیش در همین پروژه احجام ، بلوکی بی هیچ ریشتری لرزیده است و دهن کجی می کند به بیست خانوار ، خانواری که هنوزم که هنوز است در کوچه های سرد همین فاز چهار ویلان و سرگردانند!؟ راستی آقای طاهری ، آقای طاهرخانی را به جمع آن خانه به دوشان که شب را در خیابان و داخل ماشین های خود ، به صبح می رسانند ، برده اید ؟
آیا به آقای طاهرخانی گفته شد که این شهر ، فاقد آرامستان است !! و زنده هایشان نمی دانند ، مرده های خود را در کدامین خاک ، به خاک بسپارند !؟ آیا آقای طاهرخانی فهمید و یا دید که نماز گزاران مسجد امام صادق ( ع ) فاز ۶ ، در اُمّ‌القُریٰ جهان اسلام که افتخار دومین تولید کننده گاز جهان را هم به یدک می کشد ، فاقد گاز و گرماست !؟
آقای طاهرخانی ، دیروز خبری را خواندم در یکی از کانال های تلگرام ، دانش آموزی نوشته بود : « الان ما در ماه آذر هستیم و هوا سرد شده ولی هنوز گاز مدرسه آیت الله رفسنجانی در فاز ۶ خیابان مهر رضا (ع) وصل نشده و بچه ها هر روز در مدرسه با سرما و دست های یخ کرده باید درس بخوانند و زمانی که به منزل برمیگردند تا سه ساعت زیر پتو به شوفاژ ها پناه میبرند چون سرما به جان بچه ها کاملا نفوذ میکند .
از شما خواهش میکنم لطفا لطفا لطفا لطفا لطفا در این مورد پیگیری کنید.» آیا این مدرسه را آقای « طاهری » نشانتان داد ؟! و یا مدرسه دماوند شهرک آسمان را چی !؟ آنجا هم « دما » ی خوبی ندارد و زمانی که دانش آموزان به منزل برمیگردند تا سه ساعت زیر پتو به شوفاژ ها پناه میبرند چون سرما به جان …
جناب آقای طاهری درگزارشی که به آقای طاهرخانی ارائه داده اید ، آمده است : « بوستان مشاهیر با ۳۲ هکتار ما بین فاز ۳ و ۴ پرند واقع شده که با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان در دست احداث است و یکی از نقاط جذاب شهر با امکانات تفریحی خوب می باشد.» بر منکرش لعنت ، بر خلایق بوستان مشاهیر هم لازم است ، اما ایکاش جناب معاون وزیر را ، کمی آنسوتر ، به شهرک آفتاب و شهرک آسمان می بردید و می گفتید که این بناهای سر به فلک کشیده که آسمان خدا را خراش می دهند ، فاقد اطفا حریق و اعلام حریق هستند و هر آن امکان دارد ، مردم جهان فاجعه ای چون فاجعه پلاسکو را در اینجا به تماشا نشینند ، خدا را چی دیدی شاید « پایش » مسیر دگری را می پیمود و ۶۰ هزار میلیارد بی زبان بوستان ،سر از خرید «نردبان‌های هیدرولیک بلندمرتبه آتش‌نشانی» در می آورد و ساکنان صبور و مهربان آفتاب و آسمان را از دلهره در می آورد و نزدیک به صد هزار مرد و زن و پیر و جوان آن دیار را دعاگوی خویش می ساخت.

جناب آقای طاهری ، رفقای شرکت محترم عمران ، قصه های هزار و یک شب « مترو » را می گذارم و می گذرم و هزار ، هزار درد بی درمان شهر را هم ، اما بر یک نکته تاکید فراوان دارم که نه می توان از آن گذشت و نه می توان آن را گذاشت !؟ آنجا که معاون محترم وزارت راه و شهر سازی می گوید : « متولیان پروژه مسکن مهرعلاوه بر وزارت راه و شهرسازی، سایر دستگاه‌های خدمات رسان نیز هستند که مشکلات موجود باید به کمک برگزاری این جلسات شناسایی، بررسی و رفع شود.» .بسیار عالی ، اما جناب آقای طاهری یک سوال : آیا می شود به ما توضیح دهید که منظور جناب معاون وزیر راه از « سایر دستگاه‌های خدمات رسان » کیست ؟ چیست ؟ آیا منظورش نماینده محترم و صد البته انقلابی پارلمان ملی این کشور نبود ونیست ، می دانید کی را می گویم ،دکتر حسن نوروزی را ، همان که « خدمات رسانی » اش باعث شد پنج میلیارد تومن را نصیب شرکت محترم عمران کند که هنوز جوهر بنرهایی که در سطح شهر به تشکر از او زدید ، باور بفرمائید خشک نشده است ! چرا جای هفت نفر از اعضای پارلمان محلی در جلسه « پایش » شما خالی بود ، آیا این ها نمایندگان مردم این شهر نبودند !؟ آیا این ها خدمت رسان نیستند !؟ سرپرست شهرداری این شهر چی ؟ شهردار منتخب شورای شهر چی ؟!
می گویند خبرنگار ها و اصحاب رسانه ، چشم و گوش خلایق یک جامعه اند ،راست هم می گویند . اما ما عدم حضورمان را به دل نمی گیریم ، به قول بزرگی اصلا ما می رویم به « جهنم » با این حال لطف فرمائید منبعد در همایش های پایش خود ، علاوه بر « متولیان پروژه مسکن مهر» دلی چون « دریا » داشته باشید تا بتوانید ، هزاران کشتی را در خود جای دهید ، بی آنکه جای یکی تنگ و جای دیگری گشاد باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.