تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۲:۴۴ ب.ظ
فاقددیدگاه
پرینت

سخنگوی شورای شهر: شهردار آینده پرند فراخوان می‌شود

نخستین نشست خبری شورای منتخب شهر پرند امروز در سالن اجتماعات شهرداری پرند برگزار شد و داوود احمدی به عنوان سخنگوی شورای منتخب به نمایندگی از همکارانش پشت تریبون قرار گرفت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

داوود احمدی در ابتدای این نشست به ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای شهر پرند پرداخت و گفت: شورای دوم معتقد است که برای بهره گیری از فرصت‌ها و تبدیل تهدید‌ها به فرصت باید از نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی در شهر کمک گرفت.

وی در ادامه به مشکلات پرند در حوزهای مرتبط با مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: متاسفانه سرانه‌های شهری در شهر تامین نشده و عدم وجود آمار درست جمعیتی نیز به این مهم افزوده است.

سخنگوی منتخبان شورای دوم پرند از تاخیر تحویل کامل شهر به شهرداری انتقاد کرد و گفت: طبق آمار سال۹۰ شهر پرند حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت داشته و البته باید پس از استقرار شهرداری شهر تحویل می‌شد که متاسفانه به هر دلیلی مغفول مانده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این کار به تاخیر افتاده است باید با حساسیت بیشتر و کار کار‌شناسی پخته این موضوع دنبال شود که خدای ناکرده حق مردم پایمال نشود.

احمدی به تفاهم نامه شهرداری و شرکت عمران اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه دارای ضعف‌هایی است و ما معتقدیم بهتر بود که فاز‌ها به صورت تدریجی تحویل شهرداری شود.

وی در این خصوص تاکید کرد پس از اجرایی شدن این تفاهم نامه و روی کار آمدن شورای دوم کلیه قرارداد پیمانکاران از تاریخ تحویل شهر تا ۱۲ شهریور ۹۶ (شروع فعالبت شورای دوم) از نظر شکل ماهوی و نظارت بر نحوه عملکرد مورد بازبینی دقیق قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص انتخاب شهردار پنجم پرند، گفت: شهردار آینده پرند فراخوان می‌شود و به زودی در این خصوص دبیرخانه‌ای مجزا فعال و از متفاضیان ثبت نام می‌شود.

احمدی تصریح کرد: داوطلبان از ۱۰تا ۲۰ مرداد ماه فرصت دارند مدارک خود را به این دبیرخانه تحویل و برای تصدی کرسی مدیریت شهری پرند نام نویسی کنند.

سخنگوی شورای منتخب پرند اضافه کرد: داوطلبان علاوه بر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مثل سن و تحصیلات دانشگاهی مرتبط در حوزه مدیریت شهری که شرط لازم است داشتن حداقل ۵ سال تجربه کار در شهرداری و در مناطق مشابه و هم ساختار با شهر پرند را باید دارا باشند.

احمدی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص ابقای مهندس نظر‌پور، گفت: آقای نظرپور از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های پرند است و اگر در فراخوان ما به گزینه مناسب‌تر و قوی‌تر از ایشان نرسیم ماندن وی دور از ذهن نیست.

در این نشست صیاد شرافتپور نیز با بیان اینکه شورای پرند دیگر تحمل تنش را ندارد، گفت: امروز مسوولین با توجه به فضای مجازی در اتاق شیشه‌ای هستند و بهترین روش برای حل مشکلات نگاه تعاملی و حرکت در مسیر اتحاد و همدلی حرکت کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.