تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۲۲ ب.ظ
یک دیدگاه
پرینت

محمدرضا جلالی نسب از شهادت برادرش «ابوزینب» به پرند پرس می گوید: روایتی ازهمزمان شدن ازدواج فرزند و شهادت پدر در یک روز

درست هشتم ربیع الاول شهادت امام حسن عسکری (ع) بود که حاج احمد از سوریه زنگ زد و گفت قرارعقد پسرم، علی را که برای هفده ربیع الاول برنامه ریزی شده است را زودتر برگزار کنید. بیان کردن این مطلب از سوی برادرم تنم را لرزاند و نوعی اضطراب خاصی به من دست داد…. زمانی که خبر ازدواج این زوج جوان را شنید خیلی خرسند شد، پس ازمطمئن شدن از برگزاری مراسم عقدکنان فرزندش؛ برای شناسایی از حضور نظامی گروه های تروریستی به منطقه  پالمیرا اعزام می شوند که درحال بازگشت از ماموریت به دلیل اصابت موشک به خودرویشان به همراه همرزم شهیدش برای همیشه جاودانه می شوند.

پرند پرس- روح الله فرقانی-  مهرداد شهبازی: آزادسازی شهر حلب از دست گروه تروریستی داعش خبرپیروزمندانه ای بود که روزهای اخیر هر فرد آزاده ای را خوشحال کرد، شادمانی نیروهای مردمی سوریه موجب شد تا گروه های تروریستی تکفیری داعش برای پنهان کردن شکست خود به فکر اشغال دیگر شهرهای سوریه از جمله تدمر (پالمیرا) باشند؛ اما رشادت نیروهای مدافع حرم همچون سردار شهید احمد جلالی نسب فرمانده عملیات یگان امنیتی امام علی (ع) سپاه استان قم و دیگر همرزمانش باعث شد تا تروریست های داعش بار دیگرطعم شکست را در محور جبهه های مقاومت سوریه تجربه کنند.

از این رو برای آشنایی بیشتر با شخصیت و منش سردار شهید حاج احمد جلالی نسب با برادر این شهید بزرگواردکتر محمدرضا جلالی نسب به گفت وگو پرداخته ایم:

وی در توصیف زندگی نامه برادر شهیدش سردار حاج احمد جلالی نسب «ابوزینب» اینگونه روایت می کند:

روستای «شم آباد» سبزوار را با داشتن ۴۶ شهید می توان «شهید آباد» خراسان رضوی نامید چرا که شاهد رشادت های زیادی از جوانان این روستای ۱۷۰ خانواری در دوران دفاع مقدس بودیم. آنقدر رزمنده و داوطلب میدان نبرد در این روستا شهید پرور داشتیم که تصمیم بر آن شد تا رزمندگان شم آبادی به صورت گروهان ویژه ای در لشکر پنج نصر سازماندهی شوند. داشتن ته مایه لهجه خراسانی و شجاعت و ایثار دیگر امتیازی بود که از رزمندگان این منطقه برای مکالمات و ماموریت های مهم استفاده می شد؛ شاید حضور دسته جمعی رزمندگان شم آبادی و حماسه کربلای هویزه در دیماه سال ۵۹ بهترین مثال برای این رشادت ها باشد. آنجا که در کنار شهید علم الهدی واژه السابقون، السابقون را با هم زمزمه می کردند. شهید «حاج احمد جلالی نسب» از جاماندگان قافله ایثار و شهادت در دوران دفاع مقدس بود که توانست با کسب مدارج علمی در دانشگاه امام حسین (ع) در عرصه های زرهی و امنیتی و پدافندی آموزش های لازم را سپری کرده و اینگونه بود که در بهار سال ۹۵ به عنوان مشاور ارشد نظامی راهی جبهه های نبرد سوریه اعزام  شد، تولد نوه این شهید در سال اخیر موجب شد تا وی با نام «ابوزینب» در سوریه شهرت یابد و پس از خلق حماسه ها  در دیماه جاری به شهادت رسید.

photo_2016-12-26_15-00-57 photo_2016-12-26_15-01-07 photo_2016-12-26_15-01-23

ابوزینب؛ با تسلط بر کارهای زرهی و ادوات توپخانه توانست مسئولیت عملیات زرهی در خطوط نبرد سوریه را بر عهده بگیرد و در طی فعالیت هایش در صحنه نبرد و در حالی که در محاصره گروه تروریستی داعش قرار گرفته بود از ناحیه دست مجروح شود، اما این مجروحیت مانع از رفتن دوباره وی به خطوط مقدم نبرد نشد و درحالی که می بایست هفدهم ربیع الاول برای عقدکنان فرزندش در قم حاضر می شد، باز هم ترجیح داد تا در صحنه نبرد حضور یابد و وعده الهی را که همان شهادت بود برای خودش محقق سازد.

آزادسازی شهر حلب موجب شد تا گروه تروریستی داعش به تکاپوی مخفی کردن این شکست باشد و اینگونه شد که اشغال شهر پالمیرا مورد حمله دوباره تروریست ها قرار گرفت.

اما شهر تازه فتح شده پالمیرا نباید به دست تروریست ها می افتاد. شهید حاج احمد که مسئولیت ادوات توپخانه را به عهده داشت نقشه حمله دشمن را به خوبی متوجه شده بود، برای بررسی بهتر موضوع به صورت داوطلبانه به همراه سردار شهید اکبرزاده برای شناسایی به سطح منطقه می رود که در حین بازگشت از ماموریت مورد اصابت موشک کروز قرار می گیرند و برای همیشه جاودانه می گردند.

هرچند محل اصابت موشک و شهادت شهید جلالی نسب و اکبرزاده مشخص است اما هنوز آثاری از پیکر این شهدا به میهن اسلامی بازنگشته است.

برادر شهید حاج احمد جلالی نسب با ذکر خاطره ای از الهام یافتن شهادت ایشان می گوید:

درست هشتم ربیع الاول شهادت امام حسن عسکری علیه السلام بود که حاج احمد از سوریه زنگ زد و گفت قرار عقد پسرم، علی را که برای هفده ربیع الاول (ولادت حضرت محمد) برنامه ریزی شده است را هر طور که شده زودتر برگزار کنید. بیان کردن این مطلب از سوی برادرم تنم را لرزاند و نوعی اضطراب خاصی به من دست داد،… با این اوصاف پیگیر برنامه های عقد برادرزاده ام شدم و با برقرار کردن چند تماس تلفنی با خانواده برادرم و دفتر آیت الله شبیری زنجانی قرار بر این شد تا روز شنبه خطبه عقد جاری شود، ریز برنامه ها را به حاج احمد اعلام دادم، اما ایشان اصرار داشت که جمعه (۹ ربیع الاول) این عروسی سر بگیرد و عنوان کردن که عروس و داماد به صحن حضرت معصومه بروند و خطبه هر چه زودتر جاری شود. بر اساس تجربیاتی که از دوران دفاع مقدس داشتم متوجه عروجی شدن این بزرگوار میشدم، بر اساس پیگیری مصرانه ایشان، مراسم عقد و محرمیت در صحن حرم مطهر انجام شد، صبح روز بعد شنبه (۲۰ آذرماه) زمانی که خبر ازدواج این زوج جوان را شنید خیلی خرسند شد، همان اوایل صبح شنبه خانواده اش را مجاب می کند که خرید حلقه های زوجین را هم انجام دهند… پس از این تماس ها و مطمئن شدن از برگزاری مراسم عقدکنان فرزندش؛ برای شناسایی از حضور نظامی گروه های تروریستی به منطقه  پالمیرا اعزام می شوند که درحال بازگشت از ماموریت به دلیل اصابت موشک به خودرویشان به همراه همرزم شهیدش برای همیشه جاودانه می گردند.

از آنجایی که پیکر این مجاهد مبارز به وطن بازنگشسته است، طی مراسمی باشکوه یادمان وی در کنار شهید حسین اصغری راد که نخستین شهید دوران دفاع مقدس شم آباد در سبزواراست، قرار گرفت تا در کنار ۴۵ شهید این روستا به عنوان نخستین شهید مدافع حرم این روستای شهید پرور نامیده شود.

در روایت دیگری ازاین شهید اینچنین آمده است: شهید احمد جلالی نسب با همت و تلاشی که در امور فنی ومهندسی داشت بدون هیچ چشمداشتی کار تاسیسات و برق کشی مسجد جواد الائمه محل سکونتش در قم را به طور کامل انجام داد و توانست چراغ این مسجد را برای همیشه روشن نماید و نخستین فردی باشد که مراسم یادبودش در آیین افتتاح مسجد جواد الائمه قم برگزار شود./

انتهای پیام.

 

یک دیدگاه

  1. مهدی گفت:

    پرند پرس از توجه شما به ایثارگری های مردم منطقه پرند سپاسگزاریم لطفا در خصوص شهید عیسی رضایی اولین شهید مدافع حرم پرند هم گزارشی تهیه کنید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.