تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۲:۴۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
پرینت

خطیب جمعه پرند: دولت، پیام رهبر معظم انقلاب را نصب العین فعالیت دیپلماسی خود قرار دهد

امام جمعه شهر جدید پرند تصریح کرد که خون پاک شهدای منا که با لب تشنه با نام سیدالشهدا(ع) در عربستان کشته شدند، دولت آل سعود را به مرز سقوط خواهد کشاند.
به گزارش پرندپرس، حجت الاسلام والمسلمین خدیری در خطبه های نماز جمعه امروز شهر پرند با توجه به مساله عربستان سعودی و حادثه تلخ منا در سال گذشته و مشکلات و ویژگی های این روز، اظهار کرد: نزدیک به ۸ هزار نفر حاجی که ۵۰۰ نفر آن عزیزان از کشور ما بود با بی تدبیری، بی کفتایتی و بی مدیرتی رژیم آل سعود – که اگر بگوییم این اقدام به عمد بوده گزافه نیست- جدای از حوادث سال ۶۶ و دیگر حوادث، غمگین ترین و تلخ ترین حادثه در ایام حج به دست سعودی ها شکل گرفت.
وی پیام قاطع رهبر انقلاب اسلامی به حج امسال را یادآور شد و گفت: ولی امر مسلمین در پیام خودشان آل سعود را شیطان های حقیر و مفتی های حرام خور دانستند. این پیام، پیام عزت و عظمت ایران اسلامی در برابر دشمنی است که غاصب و ظالم است. رژیمی که حج مسلمان سوریه، یمن و ایران را غصب کرده اند.
امام جمعه پرند با تاکید بر اینکه پیام مقام معظم رهبری باید از سوی دولتمردان جدی گرفته شود، در توصیه ای به دولت و وزارت خارجه تصریح کرد: سیاست های خارجی نظام را به لحاظ قانونی رهبری تدوین می کنند و حرف اول را در کشور ما مقام معظم رهبری می زنند؛ حج نیز در فقه ما در ید ولی فقیه است، بنابراین دولتمردان و مسئولان امر باید این پیام را جدی بگیرند و آن را نصب العین فعالیت های دیپلماسی خود با عربستان قرار بدهند. سران کشورهای مسلمان در کنفرانس اسلامی هم باید فکری بکنند.
حجت الاسلام والمسلمین خدیری با توجه به برخی از اخبار و پیامک ها درباره پول و هزینه حج که در برخی محافل مطرح می شود، افزود: اشتباه است بگوییم که این پول هزینه ساخت درمانگاه و یا فلان کار خیر شود بهتر است، چراکه کسی که مستطیع است یک واجب است و باید حج بجا آورده شود و خدا اجاز این کار ابه آن شخص نمی دهد. امسال از این امر واجب محروم شدیم و از سوی این بی دینها راه حج را بر روی این انسان های مومن و مستطیع بستند. همیشه همه نگاه ها در مراسم حج به حجاج ایرانی است چراکه هیچ کس عظمت حجاج ایرانی را ندارد، چنانچه اگر یک ایرانی با یک غیرایرانی در مراسم حج باهم باشند در عربستان این عمل جرم است.
خطیب نماز جمعه پرند در ادامه با توجه به دهه اول ذی الحجه و دهه اکرام انبیا و اولیا، شهادت امام محمدباقر(ع) که خود یادگار کربلا بوده را تسلیت گفت و به ذکر جملاتی از مصیبت کربلا پرداخت و ویژگی های شهادت، تشییع و تدفین آن امام همام را برشمرد.
امام جمعه پرند، روز عرفه را در دهه اول ذی الحجه یادآور شد و آن را روزی تاریخی و بی نظیر دانست و اظهار کرد: عرفه روز دعا، نیایش و استغفار است و بعد از شب قدر روز باعظمتی است. این دهه به عید سعید قربان ختم می شود. قربان، اسم بامسمایی برای این روز است و مفهموم آن نزدیکی و تقرب به خدا و بندگی اوست و چه بهتر که با ذبح و قربانی از سوی مسلمانان همراه باشد. این روز را به همه مسلمانان تبریک می گوییم.
همسر و فرزندان شایسته، دهمین ویژگی و دغدغه عبادالرحمان
حجت الاسلام والمسلمین خدیری در خطبه اول این هفته نماز جمعه، دهمین ویژگی از ویژگی های عبادالرحمان در قرآن را تشریح کرد و گفت: عبادالرحمان کسانی هستند که درد دل خود و خواسته های خود را با خدا در میان می گذارند و از او طلب می کنند و می گویند: خدایا هسمران و فرزندان ما را مایه آرامش ما قرار بده تا به آنها افتخار کنیم چراکه فرزند و همسر شایسته از دغدغه های عبادالرحمان است.
خطیب نماز جمعه پرند در این باره به حدیتی از پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و افزود: حضرت فرمودند: انسان مسلمان از اسلام فایده می برد چراکه اسلام خیر ما را می خواهد و در این فایده ها، هیچ فایده ای به فایده همسر نمی رسد؛ همسری که مایه خوشحالی مرد، فرمانبر او و مراقبت از عفت خود و اموال مرد داشته باشد.
خطیب نماز جمعه پرند ادامه داد: حضرت در حدیثی دیگر می فرمایند: مرد خوشبخت و سعادتمند کسی است که ۴ ویژگی دارد؛ همسر پاکدامن، مسکن و خانه وسیع«که حرمت ها سر جای خودش باشد»، مرکب و وسیله خوب و فرزندان صالح و خوب از جمله این ویژگی هاست در نتیجه اینها یکی از دغدغه های عبادالرحمان است.
لازم به ذکر است نمازگزاران شهر پرند پس از اقامه نماز دشمن‌شکن جمعه با برپایی تجمعی اعتراض‌آمیز، نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی و جنایات وحشیانه آل‌سعود و آل‌خلیفه اعلام کردند و بار دیگر با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی،‌ امام راحل، شهدا و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.