تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱۲:۵۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
پرینت

ساماندهی زباله های ساختمانی در اولویت کاری کارگروه پسماند رباط کریم  

معاون عمرانی فرمانداری رباط کریم در جلسه کارگروه پسماند شهرستان رباط کریم : دپوی زباله های ساختمانی یکی از معضلات شهرهای رو به رشد است از اینرو ساماندهی زباله های ساختمانی در اولویت کاری کارگروه پسماند رباط کریم قرار دارد.

به گزارش پرندپرس،  روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم مهندس منصور سالکی افزود: دپوی زباله های ساختمانی در گوشه و کنار شهر علاوه بر آلودگی محیطی , چهره شهر را نیز بد منظر جلوه می دهد که باید با این پدیده مقابله شود.

سالکی  ادامه داد: همکاری دستگاه های انتظامی و پلیس راهور را در این زمینه بسیار موثر است و باید اقدامات لازم جهت هماهنگی با این نیروها صورت پذیرد.

گفتنی است در کارگروه پسماند در خصوص حل مشکل فوق مقرر شد با استقرار یک کانکس در پلاک ۱۵۶ و هماهنگی جهت گشت مشترک محیط زیست و شهرداری و همکاری نیروی انتظامی و راه و شهرسازی و پلیس راهور از این معضل جلوگیری به عمل آید.

وی با اشاره به مشکل زباله سوزی و تخلیه زباله در وهن آباد اظهار داشت: زباله سوزی و تخلیه زباله در این مناطق از پدیده های جدید در شهرستان رباط کریم است که این امرضمن ایجاد آلودگی زیست محیطی منجر به آسیب رساندن و آلایندگی سفره های زیر زمینی می گردد از این رو باید با دقت بیشتر از این امر جلوگیری شود.

سالکی خواستار نصب تابلوهای بازدارنده مبنی بر اعلام پیگرد قانونی تخلیه و سوزاندن زباله در این نواحی شد.

گفتی است در این جلسه در خصوص اختصاص یک قطعه زمین برای دپوی زباله های ساختمانی بحث و تبادل ونظر صورت پذیرفت و مقرر شد با همکاری شرکت عمر پرند زمینی به این امر اختصاص یابد تا از پراکندگی زباله های ساختمانی در قسمتهای مختلف جلوگیری به عمل آید.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.