تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۳:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
پرینت

حواشی امروز جلسه شورای شهر پرند/ از انتخاب شهرار بومی تا ساز ناکوک آن ۳ نفر

یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورای شهر امروز در حالی برای انتخاب شهردار چهارم پرند تشکیل جلسه داد که علی رغم حضور معاون سیاسی فرماندار، سه عضو مخالف شهردار منتخب با تاخیر ۲۰ دقیقه ای وارد جلسه شدند.

جلسه ساعت ۱۴ و ۵۰ دقیقه با حضور هر ۷ عضو شورا آغاز شد و در ابتدای جلسه صابری معاون سیاسی فرماندارپیش از آنکه شورا وارد دستور جلسه اصلی شود طی سخنانی، اظهارکرد: انتخاب شهردار مهمترین وظیفه شورای شهر است و انتظار این است به دور از فشارهای داخلی و بیرونی شورای شهر منتخب خودش را برای تصدی شهرداری انتخاب کند.

وی با بیان اینکه حضور ما در این جلسه کمک به شورای شهر است و درخالتی در حصول نتیجه نداریم، افزود:  شورا هم باید برای خدمت به مردم باید به دور از حاشیه ها و مسایل جانبی باشند.

آریا خانی، رئیس شورای شهر نیز طی سخنانی با بیان اینکه به هیچ فردی اجازه نخواهم داد که در تصمیمات شورای شهر دخالت کند، گفت: تمام تلاشم در تعالی و پیشرفت شهر با رویکرد دانش محوری و شهروند محوری خواهد بود.

وی گریزی به نحوه انتخاب شهردار چهارم پرند زد و افزود:  پروسه انتخاب شهردار از بین ۲۶ نفر آغاز و و ۳ نفر از این تعداد انصراف دادند و مابقی برنامه های خود را در صحن شورا ارایه کردند و نهایتا ۴ نفر به مرحله نهایی رسیدند و امروزاز بین این ۴ نفر فرد منتخب شورا بر اساس فاکتئرهای سلامت، تعهد و تخصص و بومی بودن انتخاب می‌شود.

در ادامه جلسه حجت الاسلام محمد سلطانی در نطق پیش از دستور ضمن توصیه های اخلاقی در انتخاب گزینه اصلح، گفت:  باید در انتخاب شهردار پرند هم خدا و هم مردم را در نظر گرفت و به دور از تعصبات فرد مورد نظر را انتخاب کرد. چرا که در سال پایانی باید کمبودهای گذشته جبران شود.

رییس شورا در پاسخ به توصیه های این عضو شورا، گفت: شهردار منتخب باید فردی سلامت و قانونمدار باشد. موضوعی که در ۱۸ ماهه گذشته از آن بی نصیب بودیم.

 

 

در ادامه جلسه حبیب اختری، عضو شورای شهر که سعی داشت جلسه را به حاشیه بکشاند و در انتخاب منتخب شورا خلل ایجاد کند خواستار راستی آزمایی در خصوص رزومه ۴ گزینه نهایی تصدی شهرداری پرند شد.

رییس شورا در پاسخ به این عضو شورا، گفت: فرد منتخب شورا در مراجع ۴ گانه نیز باید تایید بگیرد. و چناچه موردی یا مشکلی داشته باشد مراجع ۴ گانه وی را تایید نمی کنند.

وی با بیان اینکه بیان اینگونه مسایل ایجاد حاشیه می کند و زمان را می سوزاند، افزود:  ثانیه ها برای من ارزش دارد و هرگز اجازه نخواهم داد که در مسیر خدمت رسانی به مردم اتلاف وقتی صورت گیرد.

نهایتا ساعت ۱۵ و ۲۰ دقیقه رای اعتماد به نفر منتخب آغاز شد که محمد عرب زرندی ۳ رای و شفا نظرپور ۴ را کسب کردند. پس از پایان رای گیری و اعلام نتیجه سه عضو شورا ( اختری، کنعانی و سلطانی) به قصد ترک جلسه از جای خود بلند شدند که بامخالفت شدید رییس شورا مواجه شدند و در جلسه ماندند.

این سه عضو شورا که از انتخاب صورت گرفته به شدت عصبانی بود رو به خبرنگاران کرده و گفتند: ما در هیچ کمیسیونی نیستم!! شهرداری و شورای شهر در کنتراتاین آقایان است.

در پایان جلسه صابری، معاون سیاسی فرمانداری، گفت: شفا نظرپور برآمده از رای اکثریت است و رای اکثریت هم قابل احترام و در شورا تضارب آرا امری عادی است و باید باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگارپرندپرس در خصوص امتنای این سه عضو در امضای صورت جلسه گفت: صورت جلسه را امضا می کنند و چنانچه امتنا کنند شورای حل اختلاف موضوع را بررسی می کند.

پس از پایان جلسه خانم داستانگو سخنگوی شورای شهر پرند در نشست خبری گفت: آقای نظرپور با ۲۶ سال سبقه خدمتی در عرصه مدیریت شهری بهترین گزینه ای بود که شورای شهر میتوانست بعنوان شهردار انتخاب کند.

وی افزود: سلامت وآشنائی کامل آقای نظر پور نسبت به مشکلات و معظلات شهر پرند بهترین دلیل بود تا شورای شهر دست به این انتخاب بزند.

سخنگوی شورای شهر گفت: اقای نظرپور تنها گزینه ای بود که هیچ سفارشی از بیرون برای انتخاب وی صورت نگرفت.

داستانگو ادامه داد: مشکلات پیش روی شورای شهرپرند بعلت نوپا بودنش و تشکیل اولین دوره آن کاملا طبیعی است و امیدواریم اتحاد خوبی در سال آخر شکل بگیرد

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.