تاریخ انتشار :جمعه ۱۲ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۷:۴۱ ب.ظ
یک دیدگاه
پرینت

عدم تحقق وعده مسئولان در مجهز ساختن تنها مرکز آتش نشانی پرند

با توجه به آتش سوزی های اخیر پرند که با خسارت های ۱۰۰درصدی همراه شد و مدیران اجرایی وعده مجهز ساختن و نام گذاری ایستگاه آتش نشانی شهید علی قانع را قول داده بودند ولی هنوز محقق نشده است.

به گزارش گروه اجتماعی پرند پرس دومین دوره مسابقه بزرگ نقاشی کودکان و نوجوانان شهرک آفتاب پرند در حالی عصر چهارشنبه دهم شهریورماه در پارک یاس پایتخت مسکن مهر ایران برگزار شد که  میزبان آموزش های اطفای حریق از سوی آتش نشان های شجاع و فداکار بود.

مهندس علی اصغر شفیع زاده فرمانده شیفت آتش نشانی پرند با ایراد سخنانی در خصوص اطفای حریق و چگونگی برخورد با حوادث غیر طبیعی به دانش آموزان گفت: در صورت برخورد با هر حادثه ناگواری همچون آتش سوزی ابتدا به بزرگترها و سپس با حفظ آرامش با گرفتن شماره ۱۲۵ به آتش نشانی اطلاع دهید.

وی با اشاره به اینکه حفظ خونسردی می تواند باعث شود تا آدرس محل حادثه را بهتر به مراکز آتش نشانی داد افزود: امیدواریم با مجهز ساختن آتش نشانی پرند بتوانیم حریق های برج های ۱۴ طبقه پایتخت مسکن مهر ایران را مهار کنیم و شهروندان ما از رفاه بیشتر اجتماعی در برخورد با حوادث برخوردار شوند.

از سوئی دیگر روح الله فرقانی دبیر اجرایی این برنامه ضمن قدردانی از حضور تیم آتش نشانی پرند برای آموزش دانش آموزان در مقابل حوادث،اظهار داشت: این برنامه فرهنگی که برای دومین بار در شهرک آفتاب برگزار می شود به منظور جلب توجه مدیران و مسئولان اجرایی است تا  برای حوادثی همچون آتش سوزی در برج های مسکونی ۱۴طبقه اندیشه و تدبیری داشته باشند

۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ photo_2016-09-02_12-24-14

مدیر خانه فرهنگ شهید فهمیده شهرک آفتاب پرند با انتقاد از دستاوردهای  هفته دولت در پرند؛ افزود: با توجه به درخواست فعالان فرهنگی و شورای شهر پرند قرار شد مرکز آتش نشانی شهید علی قانع با تجهیرات لازم و مجهز در هفته دولت صورت گیرد ولی برخلاف وعده مسئولان  شهری این اتفاق صورت نگرفت و حتی تابلوی خیابان شهید قانع در محل سکونت خانواده این شهید قهرمان آتش نشان نصب نگردید

فرقانی ضمن نکوهش مدیران اجرائی در پایتخت مسکن مهر ایران؛تصریح کرد: با توجه به ناهنجاری های بالا در مسکن های مهر انتظار  می رود تا برنامه های فرهنگی و هنری بیشتری در فازهای مسکن مهر پرند از سوی نهادهای مسئول اجرا شود چرا که با نبود فضاهای مناسب فرهنگی و هنری لازم است تا توجه بیشتری به نوجوانان و جوانان این مناطق صورت گیرد.

مدیر مسوول پایگاه خبری پرندپرس هم در این خصوص، گفت: کودکان و آموزش پذیری و تاثیرگذاری بیشتر آنان در جامعه، به ویژه خانواده های خود نقش مهمی در فرهنگ سازی ایمنی دارند.

مهرداد شهبازی با اشاره به آموزش اطفای حریق در بین بچه های شهرک آفتاب افزود:  آموزش ایمنی و اطفای حریق به کودکا این شهرک با وجود بلند مرتبه سازی ها و عدم آتش نشانی و تجهیزات اطفای حریق می تواند اقدام مهمی در راستای فرهنگ سازی ایمنی در بین ساکنان این شهرک باشد.

به گزارش خبرنگار پرند پرس کودکان و نوجوانان شرکت کننده در این برنامه  آثاری زیبا با موضوع  طبیعت، مدرسه،مسجد، آتش نشانی،مصرف آب،  مطالعه ،ورزش، دوستی و تعاون را به تصویر کشیدند.

این برنامه با آموزش بهینه مصرف آب،  اجرای گروه سرود، مسابقه طناب کشی، معرفی آثار برتر و تقدیر از فرزندان شهید آتش نشان شهید علی قانع که از ساکنین شهرک آفتاب هستند،پایان یافت

استقبال بیش از حد کودکان و نوجوانان با والدینشان  از برگزاری مسابقه فرهنگی و حضور گسترده رسانه های محلی و سراسری و اشتیاق دانش آموزان برای چگونگی مقابله با حوادث غیر  طبیعی از حاشیه های این برنامه فرهنگی در پارک یاس شهرک آفتاب پرند بود.

دومین دور از برنامه مسابقه بزرگ نقاشی شهرک آفتاب پرند به همت کانون فرهنگی مسجد امام جواد ( ع) ؛خانه فرهنگ شهید حسین فهمیده؛ پایگاه خبری پرند پرس؛ روزنامه جام جم غرب تهران؛ سازمان اب فا غرب تهران؛شهرداری پرند؛آتش نشانی پرند؛ خدمات عمران در شهرک آفتاب و دیگر فعالان فرهنگی و اجتماعی پرند برگزارشد

گزارش از عصمت رضایی  و زهره مولایی

 

یک دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    ممنون از این همه شما دوستداران عرصه فرهنگ و هنر

دیدگاه خود را به ما بگویید.