تاریخ انتشار :شنبه ۶ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱:۵۲ ب.ظ
فاقددیدگاه
پرینت

جریانات سیاسی باید به گونه ای عمل نمایند که راه به روی فرصت طلبان ببندند

 معاون سیاسی و امنیتی استاندارتهران گفت : عده ای داعیه اصولگرایی و عده ای داعیه اصلاح طلبی دارند و خطر اصلی آنجاست که ما مجالی برای فرصت طلبی را در جامعه به وجود آوریم فرصت طلبانی که تعلق خاطر به نظام جمهوری اسلامی ندارند. در این کشور همه ذاتاً انسانهای خوبی هستند و دعواها و اختلافات موجود در اثرمکر شیطان است که باید مورد توجه قرارگیرد.
به گزارش پرندپرس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، سید شهاب الدین چاوشی در جلسه شورای اداری رباط کریم که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: هدف از تشکیل حکومت دینی اصلاح امور است فقهای بزرگ ما همه مصلحان بزرگ تاریخ بوده اند همه به نوعی از شریعت بهره گرفته اند . کدام مسلمان است که نخواهد در عرصه نظام اسلامی اصلاحات صورت بگیرد و کدام مسلمان است که اصولگرا نباشد تلاش مردم در ۸ سال دفاع مقدس و بعد از آن نشان دهنده آن  است که مردم حامی جمهوری اسلامی هستند.
چاوشی اضافه کرد: ما در کشورمان با تنوع سلیقه ها و قومیت ها و حتی مذاهب و فرقه های مختلف مواجه هستیم و همه در سایه جمهوری اسلامی و  مقام معظم رهبری  زندگی می کنیم همه ما مفتخریم که ایرانی هستیم  بنابراین ما در ایران اسلامی نمی توانیم با هم اختلاف مبنایی داشته باشیم همه  ما بر اساس منبای دین و اعتقاد وارد این حکومت  و مسولیتهای آن شده  و حرکت کرده ایم  . رهبر ما با رهبران دنیا تفاوت دارد کار رهبر ما صیانت از دین و جامعه ی دینی است تبعیت از رهبر برای همه ی ما لازم و اجتناب ناپذیر است.
وی ادامه داد: ارکان حکومت جمهوری اسلامی همه متکی به ولایت فقیه است و همه قوای سه گانه به خودی خود به این جایگاه متصل هستند وهمه در جهت تحقق اهداف جامعه دینی که تحت نظارت  ولایت فقیه است حرکت می نمائیم بنابراین می توان متصور شد که اگر نا خواسته به واسطه عمل ما آسیبی به نظام اسلامی وارد شود مستقیماً خدشه در جایگاه ولایت فقیه وارد گردیده است
چاوشی اظهار داشت: حکومت ما حکومت اسلامی است  و رای مردم تعیین کننده است مردم تحت لوای  رهبری هستند که  ولی فقیه عادل است و اگر بخواهیم وفا داری خود را به این حکومت نشان دهیم با عمل خود در راستای اهداف نظام می توانیم این امر را نشان دهیم.
وی با اشاره به تغییر نگرش دنیا در خصوص ایران اسلامی گفت: حکومت ما را با اسلامی که از آن سخن می گوییم ارزیابی می نمایند خدماتی که دولت جمهوری اسلامی به تفکر شیعه و  اسلام داشته توانسته پدیده اسلام هراسی را از بین ببرد .
چاوشی افزود: امروز نیروهای داوطلب ما  سپر بلای بشریت شده اند و در مرزهای سوریه و عراق و لبنان با تروریسم می جنگند و به دنیا می گویند  که با اسلام داعشی ها مخالفند داعش نگاه  مسلمانی ندارد و شکل و شعار اسلامی را دزدیده است .دولت نشان داد اسلامی که در ایران است حامی حقوق بشر است و هیچ مشکلی با حقوق بشر واقعی در جمهوری اسلامی وجود ندارد و ما در مذاکرات با ۶ قدرت بزرگ هسته ای دنیا با پشتوانه این ملت و با حمایت رهبری معظم انقلاب توانستیم مدتها با آنان مذاکره نماییم و  ثابت کردیم اهل منطق قلم و گفتگو هستیم و متوسل به زور و سلاح و چماق نمی شویم .
وی مجدد با توجه به ضرورت همدلی و اتحاد در جامعه گفت: اختلاف فکر و نظر در تاریخ تشیع همیشه بوده است و ما نگران اختلاف نقطه نظرات نیستیم اما ما نگران فرصت طلبها هستیم از این رو دو گروه اصلاح طلب و اصول گرا باید با  هم اتحاد و همدلی داشته باشند تا از ایجاد نقاق توسط دشمنان جلوگیری کنند.
چاوشی در افزود: اسلام از دیدگاه مقام معظم رهبری یک منظومه است هر سه قوه باید هماهنگ و درراستای اهداف کلی نظام حرکت نمایند.اگر امروز کسانی که پست و مسوولیت دارند اما تعهدی به حقوق مردم و نظام ندارند غاصب هستند  و باید تجدید نظر نمایند چرا که تعهد و تخصص دو بال جامعه هستند .
وی در پایان خاطرنشان کرد: در شهرستان رباط کریم نیز اگر کسی دل به کار ندهد مسولیتش با فرماندار است و اگر کسی انگیزه و دقت کافی ندارد باید خودش کنار بکشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.