تاریخ انتشار :پنج شنبه ۴ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۵۳ ق.ظ
یک دیدگاه
پرینت

این شهر جایی برای شهدا ندارد !

به گزارش سرویس فرهنگی پرندپرس، صدای سنج ها و طبل های جنوب با فریاد حسین حسین چنان درهم تنیده شده اند که روح هر شنونده ای را جلای خاص می بخشد، نوایی که با شکوه عظیم مردمی همراه شده است. حضور نوجوانان و جوانان بیشتر از همه به چشم می خورد، لباس های مشکی با روبندهای یا زینب.
ذکرهای یا زینب چنان فضا را معطر ساخته که هوای حرم حضرت زینب را برایمان مجسم می ساخت، حرمی که شیرهای بیشه ایران اسلامی مدافعان آن هستند.
شهید سید عیسی رضایی شهروند پرندی یکی از این شیرمردان ایران زمین است که در مصاف با گرگ های درنده تکفیری و وهابی در سرزمینی که میزبان اسرای کربلا بود، به عشق و معبود خود رسید؛ شهرجدید پرند در حالی میزبان نخستین شهید مدافع حرم زینبی بود که همه ساکنان پایتخت مسکن مهرایران، حضورشان را وظیفه ذاتی و نوعی ادای دین و احترام به رشادت های مدافعان حرم می دانستند.
در حالی روح  شهید عیسی  (چهارشنبه ۲۷ مردادماه ۹۵ ) در شهرجدید پرند دمیده وتنیده شد که دوستان،شهروندان و هموطنانش، به ادامه ایثارگریش، لبیک گفتند و او را  تا امامزاده عماد رباط کریم بدرقه کردند!

اما سوالی که در ذهن هر شهروند پرندی تداعی می شود این است که چرا پایتخت مسکن مهر ایران جایی برای شهدای مدافع حرم ندارد؟ و نخستین شهید مدافع حرم پرند در شهر رباط کریم به خاک سپرده می شود!!! خانواده شهدای پرند باید مسافت طولانی تا مزار شهدای خود در بهشت زهرا تهران و یا امامزاده عماد رباط کریم طی کنند!!!

شهید سید عیسی رضایی تنها شهید شهر جدید پرند نیست که به دور از محل سکونت خانواده اش و به دور از پایتخت مسکن مهر ایران خاکسپاری می شود بلکه چندی پیش آتش نشان شهید علی قانع که در حادثه اطفای حریق به شهادت رسیده بود و خانواده اش ساکنان شهرک آفتاب پرند هستند هم در بهشت زهرای تهران تدفین شد.

حجت الاسلام والمسلمین خدیری امام جمعه پرند در خطبه های اخیرش با اظهار تاسف از نداشتن آرامستان در شهر جدید پرند، گفت: شهید سید عیسی رضایی نخستین شهید مدافع حرم که از ساکنان پرند است به دلیل نداشتن آرامستان در شهر رباط کریم به خاک سپرده شد و این فرصت ارزشمند که پایتخت مسکن مهر ایران،مفتخر به محلی برای شهدای مدافع حرم باشد از پرندی ها گرفته شد.

از سویی دیگر حجت الاسلام والمسلمین حسن نوروزی نماینده مردم پرند، رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موافقت اولیه برای ساخت حسینیه ای با عنوان شهدای مدافع حرم در پرند صورت نگرفت در گفت وگو با خبرنگار ما ، گفت: از همان ابتدای انتشار خبر شهادت شهید عیسی رضایی شهروند پرندی در سوریه، درخواست هایی مبنی بر ایجاد حسینه، آرامستان و یا المان یادبود شهید رضایی در پرند را عنوان کردیم ولی متاسفانه با مخالفت مدیران اجرایی همراه شد. حتی برخی اعتراض کردند که چرا می خواهید شهید را در بیابان های پرند دفن کنید و اصرار داشتند تا نخستین شهید مدافع حرم پرندی در رباط کریم دفن شود.

نوروزی، با بیان اینکه ۶۰ هکتار در کنار شهرک صنعتی پرند برای آرامستان پایتخت مسکن مهر ایران در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: ۵ هکتار از این آرامستان در حال آماده شدن است و حسینیه هایی هم در آن جانمایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که شهر جدید پرند در ارتفاعات پارک کوهسار خود میزبان ۵ شهید گمنام از دوران دفاع مقدس است و بهتر است تا میزبان شهدای مدافع حرم هم باشد./


آری امروز نه تنها خانواده عیسی به رشادت های این شهید بزرگوارافتخارمی کند بلکه تک تک شهروندان پرندی، با حضورشان در مراسم تشییع این مدافع حرم زینبی اثبات کردند که عیسی متعلق به همه است و جامعه پرند مفتخر است که میزبان خانواده شهید عیسی رضایی و شهید علی قانع قهرمان آتش نشان در پایتخت مسکن مهر ایران است وآن را رحمت الهی می دانند.


آری شهید مصداق عینی شهادت است که با انتخاب آگاهانه و در کمال خلوص، هستی خود را یکجا به آفریدگار جهان تقدیم می کند و به سرچشمه بقا و حیات، پیوند می یابد و قطره وجودش به دریای بیکران هستی مطلق می پیوندد؛ عیسی رضایی تبعه افغانی وشهروند قهرمان پرند یکی از این مصداق ها است.
باشد که راه و مسلک عیسی رضایی شهید مدافع حرم زینبی، مشقی برای ادامه زندگیمان قرار گیرد./

روح الله فرقانی فدافن- مهرداد شهبازی   

یک دیدگاه

  1. شایان گفت:

    واقعا تاسف عمیق باید خورد به حال مسئولان شهر و توجیه چرت و پرت شان

دیدگاه خود را به ما بگویید.