تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۸:۱۲ ب.ظ
یک دیدگاه
پرینت

در گفت وگوی صریح پرند پرس با سرپرست عمران پرند عنوان شد: چرایی خودکشی دختران پرند / تا کنون دوبار در نماز جمعه پرند حاضر شدم!

پرندپرس: روح الله فرقانی فدافن- مهرداد شهبازی: ساعتی از حضورمان در مقابل مسجد امام علی(ع) پرند که محل تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم عیسی رضایی است ، می گذرد،  در حالی مدیران و مسئولان شهر پرند حضور می یابند که همچنان منتظر مهندس طاهری سرپرست شرکت عمران پرند هستیم، ۳ ماهی می شود که تصمیم گرفتم چند سوال در خصوص دغدغه های مردم پرند را از وی جویا شویم، با پیگیری های مداوم که با  روابط عمومی و دفترش داشتیم این ملاقات و مصاحبه میسر نشد، با خود گفتیم نمی شود خودش را از ثواب این مراسم بی فیض و بی نصیب بگذارد، حتما می آید؛ به همین خاطر مصمم شدیم تا همچنان منتظر ورودش باشیم.
بالاترین پله های مسجد جامع، محل استقرارمان برای رویت مدیری شد که ماه ها است شهروندان پرندی کمتر او را رویت کردند تا به بیان دغدغه هایشان بپردازند.
دقایقی از ساعت ۹ صبح گذشته صدای سنج ها و طبل های جنوب با فریاد حسین حسین چنان درهم تنیده شده اند که روح هر شنونده ای را جلای خاص می بخشد، نوایی که با شکوه عظیم مردمی همراه شده است. حضور نوجوانان و جوانان بیشتر ازهمه به چشم می خورد، لباس های مشکی با روبندهای یا زینب. ذکرهای یا زینب چنان فضا را معطر ساخته که هوای حرم حضرت زینب را برایمان مجسم می ساخت، حرمی که شیرهای بیشه ایران اسلامی همچون شهید عیسی رضایی شهروند قهرمان پرند مدافعان آن هستند.
همچنان خبری از مهندس طاهری نشد؛ کارمندان عمران را می دیدیم که با گوشی های نقره ای و طلایی خود، فضای مراسم را برای کسی در آن سوی خط ، لحظه به لحظه گزارش می کردند.
توقف ماشین شاستی بلند با رنگ تیره  که همزمان چند مسافر را پیاده می کرد، توجهمان را جلب کرد، مهندس طاهری با موهای ژولیده ونامرتب، کتی سورمه ای رنگ، صورتی سوخته و چهره ای خسته، انگار بازدید از پروژها او را اینگونه سوخته و ژولیده کرده بود!!! شاید هم فشار کاری…  در گپ و گفتی صریح که با وی داشتیم، سخنانش خوشایند بود، توسعه فضاهای فرهنگی و آموزشی، احداث کتابخانه وفرهنگسرا را نوید می داد، اما نمی دانم چرا کسل و بی انرژی!!!
محیط برایش غریبه بود. انگار برای نخستین بار بود که در میان مردم حضور داشت…  حق دارد، چرا که فقط مسیر کمربندی پرند- تهران برایش آشناست، مسیری که برای رسیدن به محل کارش در شرکت عمران و تهران طی می کند!!!
در حالیکه در میان حلقه اعضای شورای شهر پرند و کارمندان شرکت عمران قرار داشت، خودمان را معرفی کردم و به بیان برخی از دغدغه های مردم پایتخت مسکن مهر ایران پرداختم.

“سید علی‌اکبر طاهری” سرپرست شرکت عمران شهر جدید پرند در حاشیه تشییع نخستین شهید مدافع حرم شهر پرند که امروز ۲۷ مردادماه درپایتخت مسکن مهر ایران برگزارشد، در گفت وگوی صریح خبرنگارپرند پرس، از توسعه زیرساخت های فرهنگی و آموزشی این منطقه خبر داد و گفت: هم زمان با هفته دولت ۸ هزار و ۳۴۰ واحد مسکن مهر، ۹ باب مدرسه در حوزه مسکن مهر، کتابخانه مرکزی، دارالقران مرکزی و یک مسجد محله ای در شهر جدید پرند افتتاح و به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه یک فرهنگسرا در فاز ۵ شهرک آفتاب پرند، ایجاد می شود، افزود: امور فرهنگی شهر پرند ( شورای شهر، شهرداری، عمران) یکی از مدارس نوساز را که تا اول مهرماه مجهز نشود را به این امر اختصاص خواهند داد.
مجهز شدن آتش نشانی پرند به ۵ آمبولانس و ۵ دستگاه ماشین اطفای حریق
سرپرست شرکت عمران شهر جدید پرند در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر مجهز کردن سیستم آتش نشانی شهر پرند و حوادث اخیر آتش سوزی این شهرکه با خسارت ۱۰۰ درصدی همراه بود، گفت: با توجه به اینکه پرند شهر ساختمان های بلند مرتبه است، پیشنهاد دادیم تا در هیات مدیره عمران کارشناسی های لازم صورت گیرد وبدین منظور ۵ دستگاه آتش نشانی، ۵ دستگاه آمبولانس و ۱۳۰ دستگاه اتوبوس را درهیات مدیره تصویب کردیم که پس از مصوبه مجمع عمومی شهرهای کشور، اجرایی می شود.
آتش نشانی شهید علی قانع پرند به زودی تاسیس می شود
طاهری با تجلیل از شهید آتش نشان علی قانع، تصریح کرد: براساس مصوبه ای که شورای شهر پرند به تصویب رسانده است، مجهزترین مرکز آتش نشانی با نام شهید قانع، در مرکز شهر پرند راه اندازی می شود تا بتواند به همه فازهای مسکن مهر در پرند خدمات لازم را ارایه کند.
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار پرند پرس مبنی بربرخی تخلفات در واگذاری های مسکن مهر، یادآور شد: برخی از تعاونی ها همچون کرمانشاهان، پایاپاسارگارد و سی بن سازان که به صورت تعاونی اداره می شوند، پس از حل و فصل اختلافات داخلی و ارایه تائیدیه سازنده و تعاونی، پروژه های آن ها تخصیص و تحویل می شود.
۳۷ هکتار فضای سبز رود دره ای پرند با هزینه ۸۰ میلیارد تومان ایجاد می شود
طاهری در پاسخ به توسعه فضای سبز شهر جدید پرند که از ملزومات پایتخت مسکن مهر ایران است، اظهارداشت: فازهای ۳ و ۴ دارای یک مسیر فضای سبز رود دره ای می باشند که به مساحت ۳۷ هکتاراست، با برآورد مالی ۸۰ میلیارد تومانی آن را مصوب و به مجمع عمومی شهرهای کشور فرستادیم. این طرح به صورت مناقصه ای بین ۳ نفر پیمانکار به زودی عملیاتی می شود.
چرایی خودکشی دختران پرند!
اما خودکشی دختران در شهر جدید پرند از دیگرموضوعاتی بود که مورد سوال سوال خبرنگار خبرگزاری اقتصاد ایران قرار گرفت، مهندس طاهری با بیان اینکه شرکت عمران پرند خودکشی دختران را مورد آسیب شناسی و مطالعه قرا رداده است، اظهار داشت: یکی از دغدغه های مقام وزارت در وزارت راه و ترابری موضوع خودکشی های اخیر در پرند است که علت آن نبود زیرساخت های لازم عنوان شده است و از همه مدیران خواسته شده است تا زیرساخت های فرهنگی و آموزشی پایتخت مسکن مهرایران توسعه یابد. شرکت عمران با دعوت از فرهیختگان و مردم در تلاش است تا این موضوع را مورد توجه خود قرار دهد. از این رو برگزاری همایش مهارت اخلاقی در کیسون پرند و همایش آسیب شناسی در برج های ساختمانی برای مدیران بلوک ها ازمهمترین برنامه های ما در این خصوص بوده است.

تا کنون دوبار در نماز جمعه پرند حاضر شدم!
سرپرست شرکت عمران پرند در پاسخ به این سوال چرا در مدت حضور یک ساله در پایتخت مسکن مهر ایران، چرا کمتر در نماز جمعه شهر پرند حضور می یابید، گفت: تا کنون دو باردر نماز جمعه شهر پرند حاضر شدم؛ از طرفی  نیازی نیست که حتما جلو بنشینم تا اینکه دوربین ها من را نشان دهند، الان برای همین مراسم شهید مدافع حرم به همه دوستان و کارمندان شرکت عمران توصیه و دعوت کردم که در تشییع پیکر شهید مدافع حرم شرکت کنند.

سفر ۱۰ روزه به خارج نداشتم!!!
طاهری در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار ما در خصوص سفر ۱۰ روزه اخیرش به خارج از کشور که آیا کاری بوده یا شخصی، تصریح کرد: سفری به خارج از کشور نداشتم. سفری نداشتم.
به گزارش پرند پرس، سید علی اکبر طاهری اطاقسرا ، طی حکمی از جانب محسن نریمان مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید در آبان ماه ۱۳۹۴ به عنوان سرپرست شرکت عمران شهر جدید پرند منصوب شد. باران هاشم زهی  پیش از این مدیرعامل شرکت عمران در پایتخت مسکن مهر ایران بود./

 

 

 

یک دیدگاه

  1. میرزایی گفت:

    گزارش جامع و خوبی بود
    پاسخهای ساده وبی آلایش جناب طاهری نشان از بی تکلفی این مدیر دولت میده.
    سیاسی کاری و در لفافه حرف زدن را بلد نیست.
    ان شاالله شهردار آینده پرند هم مثل آقای طاهری باشه

دیدگاه خود را به ما بگویید.