تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۱۲:۳۳ ب.ظ
فاقددیدگاه
پرینت

گفتگوی پرندپرس با خانواده شهید مدافع حرم/ سینه “عیسی” پر از عشق  حضرت زینب(س) بود

به گزارش خبرنگار پرندپرس، شهید عیسی رضایی از تبعه افغان بود که در خردسالی از نعمت پدر محروم شد در نوجوانی برای کار به ایران مهاجرت کرد و در ۲۳سالگی ازدواج کرد که ثمره ازدواجش یک پسر دو سال و نیمه است. در ۲۷سالگی به طور داوطلب برای دفاع از حرم ثبت نام کرد. در ۶ تیرماه برای آموزش به شیراز عازم شد و بعد از بیست و پنج روز به سوریه رفت . در اولین اعزامش بود که جریان محاصره حلب پیش آمد و توفیق اعزام به خط مقدم رو پیدا کرد . کمتر از دوهفته‌ای از حضورش نگذشته بود که برای نجات جان فرمانده اش که به شدت زخمی شده بود رفت و از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به فیض شهادت نایل شد.

اقای رضایی برادر شهید می گویدزمانی که برای تشخیص هویت به معراج شهدا رفتم و پشت کامپیوتر نشستم تا پیکر عیسی رو شناسایی کنم خیلی متعجب شدم چون اسم تیپی که در سوریه میجنگد فاطمیون هست من عکس شهدا رو که میدیدم اکثرا از ناحیه بازو و پهلو چپ تیر خورده و شهید شده بودند و عشق فاطمه زهرا(س)  که از پهلو شهید شده بودند.  این شهدا اکثرا از پهلو چپ تیر خورده بودند

photo_2016-08-16_05-22-52

پسر عمویش در گفتگو با خبرنگار گفت: ما هم سن و سال بودیم و عیسی برای من مثل برادر بود هرجا میرفتیم با هم بودیم و حرف دلمون رو فقط بهم میگفتیم. دو ماه پیش قبل از شهادتشون با هم رفتیم تشیع جنازه شهید مدافع حرم در آدران دقیقا بعد از تشیع جنازه تصمیم گرفت بود یک روز اومد سر کار گفت ثبت نام کردم فلان روز عازمم گفتم تو زن و بچه داری یه بچه دو سه ساله اونا رو چیکار میکنی؟ گفت اونا خدا رو دارن میسپارمشون دست خدا!  خیلی صحبت کردم پسر عمو نرو! حتی با اقای رضایی اخوی بزرگشون تماس گرفتم گفتم اگه میتونی جلوی عیسی رو بگیر ایشونم باهاش صحبت کرد فردا که اومد سر کار گفتم چی شد گفت شاید نرم و  نگران خانواده بود. زن و بچه اش رو خیلی دوست داشت اما این عشق دفاع از حرم بی بی زینب (س) تو سینش بود.  هیچکس نتونست جلوشو بگیره .  تا اینکه یه روز نیومد سرکار زنگ زدم به خانمش گفتم عیسی کجاست ؟ گفت عیسی رفت سرکار..  ولی عیسی رفته بود سوریه…..

پیکر پاک شهید مدافع حرم ” عیسی رضایی” روز چهارشنبه ساعت ۹ صبح از مسجد امام علی (ع) تا میدان امام خمینی (ره)  بر روی دستان مردم  شهید پرور پرند تشییع می‌شود.

شهید مدافع حرم عیسی رضایی از گردان فاطمیون و ساکن پرند بود که در محاصره حلب به شهادت رسید.

photo_2016-08-16_05-22-59 photo_2016-08-16_05-23-06 photo_2016-08-16_05-23-17

 همچنین روز گذشته امام جمعه پرند با حضور در منزل این شهید ضمن عرض تسلیت و تبریک به خانواده این شهید معزز آنها را دلجویی داد.

گفتگو از زهره مولایی

دیدگاه خود را به ما بگویید.