تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۷ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۵۸ ق.ظ
۷ دیدگاه
پرینت

خانی در گفتگو با پرندپرس افشا کرد: چرایی برکناری شهردار پرند/ تبدیل شهرداری به خانه استانداری تهران !

آریا خانی از موافقت ۵ عضو شورای شهر پرند برای برکناری شهردار پایتخت مسکن مهر ایران خبر داد و گفت: امروزه شهرداری پرند به  خانه استانداری تهران تبدیل شده و از هزینه های موجود کمتر به دغدغه های شهر اختصاص می یابد.

توسعه زیرساخت های شهرجدید پرند چند وقتی است به عنوان یکی از دغدغه های شهروندان و مسئولان پایتخت مسکن مهر ایران قرار گرفته است؛ استقرار مرکز آتش نشانی شهید علی قانع که قراراست با تجهیزات کامل در شهرک آفتاب پرند ایجاد شود، روشنایی کامل معابر پرندکه اخیرا از سوی دکتر نوروزی وعده داده شده است و همچنین توسعه نیافتن زیرساخت های شهر پرند همچون فضاهای سبز، مراکز آموزشی و فرهنگی  نشان از نبود مدیریت یکپارچه و منسجم در این شهر جدید دارد؛

از این رو برآن شدیم تا در بازدیدی که صبح روز سه شنبه ۱۲ مردادماه از شورای شهر پرند داشتیم در خصوص این موضوع ها گفت وگویی دوستانه با مدیریت و برخی دیگر از اعضای شورای شهر پرند داشته باشیم؛ اما مهندس آریاخانی تنها عضو شورای شهر بود که در این زمان در دفترش حضور داشت و مجال این گپ و گفت دوستانه و صریح را برای خبرنگاران پرند پرس مهیا کرد.

نبود مدیریت یکپارچه وانسجام در پرند!

مهندس آریا خانی  پس از شنیدن دغدغه های اصحاب رسانه در خصوص مشکلات و درخواست عمده شهروندان مبنی بر توسعه زیرساخت های ضروری در شهر جدید پرند ، اظهار داشت: شهرهای جدید دارای تعاریف جامعی از خود هستند تا بهتر بتوانند به توسعه زیرساخت های خود دست یابند،  براساس تعریفی که از شهر جدید پرند به نسبت جمعیتی آن صورت گرفته است نیازهای فرهنگی، آموزشی، عملی، ورزشی و اجتماعی آن بررسی و در نظر گرفته شده است، اما نبود مدیریت یکپارچه و نبود انسجام در مدیران شهری باعث شده است تا توسعه زیرساخت ها با تاخیر همراه شود.

photo_2016-08-07_04-52-51

۵ عضو شورا موافق رفتن شهردار پرند هستند

وی با اشاره به اینکه تشکیل مدیریت بحران یکی دیگر از نیازهای شهر جدید پرند است، افزود: آتش نشانی که از نیازهای مبرم و ضروری پرند است با کمترین امکانات همراه است و گاهی شاهد حریق های ۱۰۰ درصدی در پرند هستیم که دلیل آن نبود امکانات لازم برای اطفای حریق است؛ آتش سوزی دوباب مغازه در شهرک آفتاب پرند و آتش سوزی کامل کارخانه ظروف یک بار مصرف در شهرک صنعتی پرند که اخیرا روی داد از این جمله حوادث هستند که به دلیل نبود امکانات حداقلی و نداشتن تجهیزات ، شاهد خسارت و نابودی کامل آنها بودیم.

این عضو شورای شهر پرند با بیان اینکه فعالیت شورای شهر در خصوص رسیدگی به دغدغه های شهر پرند قابل تقدیر است، یادآور شد: بارها برای مقابله با چنین رویدادها و حوادثی با شرکت عمران و شهرداری هشدارهای لازم را دادیم اما شاهد یک نقص در مدیریت شهری هستیم و آن نبود انسجام مدیریتی است که باید بیشتر به آن توجه کنیم.

تبدیل شهرداری پرند به خانه استانداری تهران !

این نماینده شورای شهر پرند در بخش دیگری از سخنانش به ناکارآمدی و کم کاری شهردار پرند اشاره کرد و گفت: نگاه های شخصی و سلیقه ای در شورای شهر باعث شده است تا برکناری شهردار پرند دیرتر کلید بخورد،  پنج عضو شورای شهر موافق استیضاح و برکناری مهندس یحیی پور از سمت شهرداری پرند هستند، اما نمی دانم چرا استیضاح ناکام می ماند؛ امروزه شهرداری پرند به عنوان خانه استانداری تهران تبدیل شده و هزینه های موجود در شهرداری که باید به سوی توسعه شهر پرند روانه شود به ساخت ساختمان جدید شهرداری پرند در جاده چهار بانده اختصاص می یابد و شهرداری به جای توجه به دغدغه های مردم و شهروندان پرندی بیشتر به چاق شدن بیشتر( افزایش پرسنل و ساخت ساختمان شهرداری) خودش فکر می کند.

آریاخانی با بیان اینکه رویکردهای سیاسی برخی از اعضای شورای شهر که در پیش گرفتند همچون سمی  که توسعه پرند را دچار مشکل کرده، افزود:۱۸ ماه است که درگیر این مسائل شدیم و هر سخنی و یا مطلبی که عنوان می کنیم به دید قومیت گرایی و سیاسی برداشت می کنند و این درحالی است که دغدغه های شهروندان پرند را با این گونه تعابیر نادید می گیرند.

عدم شرکت شهردار پرند در جلسات شورای اسلامی شهر!

وی با بیان اینکه شهردار پرند باید نقص ها را بپذیرد، گفت:مدیریت هزینه ها، واگذاری طرح ها و مناقصه ها و آنالیز کردن آن ها، قانونمندی سازمانی، شرکت در جلسات شورای شهر، توجه به دغدغه های مردم از مهمترین مسائلی است که مهندس یحیی پور شهردار پرند باید به آن توجه بیشتری داشته باشد.

روز مره گی، بیماری مدیریت شهر جدید پرند

وی در پایان سخنانش با اشاره به طرحی که خودش برای توسعه بهتر شهرداری پرند ارایه کرده است، اشاره می کند و می گوید:این طرح که برای ساختمان شهرداری پرند ارایه کردم در قالب کلاسیک و مدرن طراحی شده که در قامت شهر جدید پرند است و با هزینه کمتری نسبت به طرح کنونی که از سوی شهرداری در حال ساخت است می توانست عملیاتی شود اما با عدم تعامل که میان شورا و شهردار مواجه هستیم این طرح هم به فراموشی سپرده شد؛ امیدوارم مدیریت پرند که دچار روزمره گی شده است نجات یابد و نگاه مدیریتی جامع در پرند شکل گیرد.

photo_2016-08-07_04-50-01 photo_2016-08-07_04-52-51

روح الله فرقانی فداقن/ مهرداد شهبازی

انتهای پیام/

۷ دیدگاه

 1. محمد گفت:

  شهرداری پرند فقط به دنبال جذب بودجه است و کمتر به مشکلات مردم می پردازد

 2. قاسمی گفت:

  شهردار متدین و متعهد بیاورید . لطفا نماینده شهر آقای نوروزی هم به این موضوع مهم ورود کند

 3. رضایی گفت:

  نبود مدیریت یکپارچه وانسجام در پرند از مهمترین موضوع های مورد پیگیری است

 4. سعید گفت:

  … به دید قومیت گرایی و سیاسی برداشت میکنند …
  باید بگم اصل مطلب متاسفانه همینه . این امروز شده معضل جامعه که از بوفه تعاونی ترمینال مسافربری گرفته تا نهاد بزرگی مثل مجلس ، همه دنبال قومیت گرایی هستند تا رفع مشکل مردم .
  انشاءا… مردم در دوره بعد انتخاب اعضای شورای شهر با دید باز رای بدن و براشون مهم باشه .
  یادمون نره که این عزیزان رو یه روزی خودمون انتخاب کردیم . حالا میگیم نمیخوایم …

 5. AHMAD گفت:

  تنها موضوعی که از سوی شهرداری به شدت پیگیری میشود ، دست اندازهای متعدد و اغلب غیر ضرور در سطح شهر هست .
  در برخی موارد این دست اندازها به جز زحمت برای شهروندان و ایجاد تصادف های متعدد بوِیژه در خیابان باهنر عایدی دیگری ندارد.
  نمیدانم وقتی که شهرداری بودجه آسفالت و آبرسانی و … ندارد چگونه میشود که اینهمه دست انداز در سطح شهر درست میشود و جالب تر اینکه وقتی یکی از آنها کمی آسیب می بیند و به اندازه یک چرخ ماشین راه باز میشود ، پیمانکار مربوطه شبانه و بلافاصله آنرا تعمیر و در اغلب موارد بطور کامل آنرا تعویض می کند ؟!!!

 6. حسن گفت:

  شهر پرند میرود تا به بحرانی برای پایتخت تبدیل شود. انسانهای دلسوز و آگاه نداریم.
  شهر جدید چیز زیادی برای چپاول مسئولانش ندارد به همین خاطر به جان هم افتاده اند .

 7. حسن گفت:

  شهر جدید چیز زیادی برای چپاول ندارد . اندک بودجه آن هم شده محل درگیری بین مسولین مختلف شهر . یه روز این شهرها تهدیدی برای امنیت تهران خواهند شد .
  چرا نمیبینید ؟؟؟؟؟؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.