تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ تیر ۹۵.::. ساعت : ۳:۴۰ ب.ظ
۱۵ دیدگاه
پرینت

از سفرهای خارجی مدیران شهر پرند تا پاک کردن سبزی

یک لحظه مکث ؛ روح الله فرقانی فدافن: امروز کنجکاو شدیم ببینم مدیران شهری پرند چه کاره اند و چه خدماتی رو به مردم ارایه میدن.اگه یک زمانی یک حادثه دیگری درپایتخت مسکن مهر ایران روی بده کسی هست رسیدگی کنه یا نه؟ یا مثل دو مغازه شهرک آفتاب خسارت ۱۰۰ درصدی می بینند و کسی پاسخگو نیست.
چون میدونستم شهردارهمیشه زودتر از ساعت ۷ سرکارش حاضر میشه سری به شهرداری زدم، مهندس بامعلوماتیه، دغدغه داره، یک روز رو هم به ملاقات مردمی اختصاص داده، هر چند ساختمان کوچک و لاغره اما از نظر پرسنلی که نیروهای متین و مودبی داره ولی چاق و بزرگ، پله ها رو یکی یکی بالا رفتم تا بالاترین طبقه، دلم برای شهردار سوخت، بدون آسانسور، بنده خدا چقدر اذیت میشه؛
سلام، خبرنگارم، میخام شهردار رو برای چند دقیقه ببینم؛ ایشون جلسه دارند؛ صبح به این زودی!؟ در ضمن ایشون مصاحبه نمیدن؛ به یاد آخرین مصاحبه ای که از شهردار گرفتم، افتادم، بعد از نماز جمعه همین هفته بود، درخصوص مهار آتش سوزی شهرک آفتاب، گفت: نمی توانیم، امکانات نداریم!
به صراحت بیانش قبطه خوردم و احسنت گفتم.
کلاهم رو قاضی کردم: اگر نمی تونی، قدرت جذب اعتبار هم نداری پس چرا موندی و روز به روز خودت رو به مردم پرند مدیون تر می کنی.
شهرداری رو هم که نمی تونی لاغر کنی (تعداد پرسنل رو از ۱۸۰ به ۵۰ نفر کاهش دادن)، پس فایده ماندت در شهری که پایتخت مسکن مهر ایران است، چیست؟
برای بررسی بیشتر معظلات و حوادث اخیر پرند مثل آتش سوزی شهرک آفتاب و خودکشی دانش آموزان پرندی، نبود ورزشگاه و… چند روزی است به دنبال مصاحبه با سرپرست شرکت عمران هستم.
از شهرداری بیرون آومدم و مستقیم کمربندی رو گرفتم و به سمت شرکت عمران که مهندس طاهری سرپرستش هست، رفتم؛ به نگهبان جلوی در که پیرهن آبی به تن داشت، گفتم، میخوام مهندس طاهری رو ببینم، ممکنه یا نه. با یک خوشحالی وصف ناپذیری که انگار از زندان آزاد شده، گفت: مهندس رفته مسافرت ۱۰ روزه، کجا؟ نمی دونم. کاری یا شخصی؟ نمی دونم. ۱۰ روز!!!! آره.
یکی دیگه از پرسنل عمران که با هم به دفتر نگهبانی رسیده بودیم و مثل اینکه با تاخیرهم کارت میزد، با صدای پرافتخاری، گفت: رفته خارج. مرخصی و تعطیلات، پروازش امروز بوده. گفتم:احسنت، لایقه ، ان شاء الله سفربی خطری داشته باشه. نیست بنده خدا خدمات شایسته و بایسته ای ارایه کرده رفته یک هوایی تازه کنه.
بهره برداری از نخستین مدرسه ورزشی پرند و افتتاح ۸ هزار واحد مسکن مهر، روشنایی معابر با استفاده از انرژی خورشیدی، تعمیرمعابر، افتتاح دو بوستان، جذب سرمایه های خارجی و آلمانی و… همه این ها رو عملیاتی و افتتاح کرده، حرف من نیست بلکه خبرگزاری فارس و تسنیم اینطور می‌گویند.
تازه دست به یک شاهکاری هم زده، که رستم از پس آن کار برنمیومد، ۲ هزار درخت رو از ریشه درآورده.
همین بلوار چمران جنوبی که شهرداری در یک اقدام تحسین برانگیز و رسانه ای درخت ها رو کاشت و بعدش هم عمران آن ها رو درآورد. بنده خدا حق داره بره سفر خارج، شاید هم رفته دیداراخیر آلمانی ها از پرند رو پس بده، شاید؛؛؛
نیست پرند از پایتخت دوره وبرای خدمت در پرند باید حق بدی آب و هوا بگیره خوب باید بره هوایی تازه کنه؟؟؟ راستی اگه فیش حقوقیش هم رویت شد خرده نگیرید، بدی آب وهوا، دوری از مرکز، سختی کار، خدمات شایسته، اطفای حریق، جذب و تامین اعتبار سرمایه های خارجی و….. من که میگم حقش!
تازه برای شهید قهرمان پرند، آتش نشان شهید علی قانع که از ساکنین مسکن مهر شهرک آفتاب است هم کلی مراسم و یادبود و… در پرند گرفتند!!!!! سنگ تموم گذاشتند!
گفتم حالا که تا اینجا اومدیم سری هم به شورای شهرپرند بزنیم، یک خدا قوت هم به آن ها بگیم! بار ترافیکی و صبحگاهی میدون استقلال کم شده بود، الهی شکر ساختمان این خادمان واقعی به مردم آسانسور داره، مردم نامه به دست صف کشیده بودن، می گفتند: جلسه است، شورا در تدارک یک مراسم است. گفتم: ایولا، به اینها میگن دلسوزان واقعی مردم، اخیرا در اقدامی تحسین برانگیز احداث مرکز آتش نشانی شهید قانع درشهرک آفتاب پرند و ثبت خیابانی به نام این قهرمان ملی را مصوب کردند….. صبر می کنم.
لحظاتی سپری شد، جلسه تموم شد ولی خبری از فرد اصلی که می خواستم نبود، گفتند: رفته استانداری، پیگیر یک سری مصوبات شورا است.
گفتم، سوال من رو فلانی هم میتونه پاسخ بده، کی میاد؟ گفتن: امروز امتحان پایان ترم داره، امروز رو به کل نمیاد. رفته معلوماتش رو زیاد کنه، شاید دوره بعد انتخابات شورا بتونه با مدرکش رای بیاره، شاید!!!
میرزای قلم به دست رو دیدم، نامه های مردم رو به شهرداری و شرکت عمران پاراف میکرد، بنده خدا نمیدونه؛ شورای شهر اراده نداره، شهرداری هم نمی تونه، و سرپرست عمران هم در مسافرت ۱۰ روزه است.
از ساختمان شورا بیرون اومدم و زنگی به مادرم زدم، سلام مامان چه خبر؟ چه کار میکنی؟ سلام پسرم، سبزی پاک میکنم…. خدا خیرش بده حداقل یک کار مفیدی انجام میده…

طط

ان شاء الله در سفرهای درون شهری خبرنگاران ، به دفتر تازه تاسیس نماینده پرند در مجلس که از ۳۰ تیرماه تا ۱۷ مردادماه برای سرکشی به حوزه های انتخابیه سرکشی دارند، سرخواهیم زد./

انتهای پیام/

۱۵ دیدگاه

 1. نعیمی گفت:

  سلام به پرند پرس ماشاالله به پیگیری شما از خدمات ابتدای سال تا حال حاضر هم گزارش تهیه کنید واقعا جای شرم ساری برای شورا وشهرداری است بغیر از جمع کردن نصف و.نیمه زباله کاری دیگر ندارند خدا از سر.تقصیراتشون نگذره از سهرداری تا شورای مزخرف شهر ایول به پرند پرس

 2. ناشناس گفت:

  افرین

 3. ناشناس گفت:

  ای ولا به نگارنده

 4. ناشناس گفت:

  ممنون از توجه تان به پرند

 5. سلام گفت:

  احسنت به این شاهکارهای شهری به نام پرند

 6. میرزایی گفت:

  خداوکیلی،خدماتی که شرکت عمران داده با خدمات شهرداری و شورای شهرداری!!!! قابل مقایسه هست؟
  مسافرت که حقه طبیعی هر کسیه.
  شما مسافرت نمیری؟شهردار ناتوان پرند به مسافرت نمیره؟شورا چطور؟
  پس بهتره از کج انگاری وکشیدن تصویر خاکستری به روی تصویر شاد و شاداب پرند که ان شاالله بعد از انتخابات شورای اسلامی سال آینده شاداب ترخواهد شد،مردم فهیم پرند را ناامید نکنیم.
  طنز خوبه ولی طنز سازنده.
  بیایید به درد هم برسیم نه درد همو بیشتر کنیم

 7. مهدی گفت:

  افرین پرند پرس ما که واقعا بجز جمع کردن اشغال خدمت دیگه ای ندیدیم

 8. محمد گفت:

  احسنت به پرند پرس و نگارنده عزیز لطفا گزارش تصویری از شهر اسفناک پرند از فاز صفر تا شش تهیه کنید اعم از اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، بی حجابی، عمرانی، بهداشتی درمانی و … واقعاً بنده بعنوان یک شهروند پرند که از سال ۸۴ ساکن پرند هستم در مقابل دادگاه عدل الهی از حق خودم و خانواده ام نمیگزرم…

 9. ناشناس گفت:

  از پیگیری شما فعالان رسانه ای ممنون هستیم

 10. فاطمه گفت:

  با سلام به همه مردم پرند لطفا خودمان هم به هم کمک کنیم ماساکن جدید پرند هستیم من ازهربانک فروشگاه ومراکزدرمانی که تهران می شناختم درخواست امکانات کردم بانک پارسیان فروشگاه هفت اعلام آمادگی به زودی کردن لطفا شما مردم عزیز هم به جز شهردار محترم پرندازجاهایی که میشناسی درخواست امکانات کنید خیلی هاازوجود شهر پرندخبر ندارن وباشنیدن نبودن امکانات اعلام آمادگی میکنند ممنون ازلطفتان با آرزوی شهری زیباوشاداب

 11. c5c5c5; } گفت:

  سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.واقعا ممنونم

 12. اقا خیلی وبسایتتون عالیه

 13. اقا خیلی وبسایتتون عالیه

دیدگاه خود را به ما بگویید.