تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ خرداد ۹۵.::. ساعت : ۸:۵۷ ق.ظ
۱۷ دیدگاه
پرینت

زوایای پیدا و پنهان فوت پرسنل کادر درمانی بیمارستان رباط کریم

یکی از پرسنل کادر درمانی بیمارستان رباط کریم در اتاق محل کارش فوت می‌کند و تا ۵ ساعت کسی از مسوولان مربوطه به وی سر کشی نمی‌کند.


به گزارش خبرنگار پرندپرس، دو روز پیش یکی از پرسنل کادر درمانی قسمت “هاری” بیمارستان فاطمه الزهرا (س) در اتاق محل کارش در این بیمارستان فوت می‌کند. جسد این شخص از ساعت ۱۹ تا ۲۴ در اتاق محل کارش باقی می‌ماند و کسی از مسئولان مربوطه به وی سرکشی نکرده است. حال این سوال پیش می آید که چرا یک پرسنل درمانی ۵ ساعت از فوتش در محل کارش بگذرد و کسی از همکارانش و مسئولان مثل سوپروایزر و مترون متوجه نشوند.

یک منبع آگاه در بیمارستان فاطمه الزهرا(س) به خبرنگار ما گفت: طی تماسی که همسر این مرحوم با بیمارستان داشته و ابراز نگرانی از عدم بازگشت همسرش به منزل می‌کند. همکاران با سرکشی به بخش‌های مختلف بیمارستان و نهایتا با شکستن درب اتاق مرحوم متوجه فوت وی می‌شوند.

شهرستان رباط کریم با جمعتی حدود ۴۰۰ هزار نفر تنها یک بیمارستان دارد. بیمارستانی که رضایت مردمی چندانی هم به دنبال ندارد حال با این اتفاق که کادر درمانی خودشان در این بیمارستان فوت می کند و رسیدگی نمی‌کنند در اذهان مردم چه پیش خواهد آمد.

مرحوم مهدی هاشمی دارای یگ فزرند است و همسر وی نیز از پرسنل این بیمارستان است. جسد این مرحوم  در حال حاضر برای شناسایی علت مرگ در پزشکی قانونی است.

حجت الاسلام نوروزی در این باره به خبرنگار پرندپرس با ابراز تاسف از این موضوع گفت: این موضوع را با اولویت پیگیری می‌کنم.

۱۷ دیدگاه

 1. یک حقوقدان گفت:

  فوت این پرسنل بیمارستان می تواند از جنبه حقوقی پیگیری شود و مسئولان و مدیران بیمارستان برای پاسخگویی محاکمه شوند.
  هفته گذشته هم نزدیک بود بر اثر یک سهل انگاری بیمارستان آتش بگیرد چرا که کلید در تاسیسات گم شده بود ومسئول مربوطه نبود به زحمت توانستند کپسول های اکسیژن هوا رو خاموش کنند.

 2. یک شهروند/ پرند گفت:

  ریاست بیمارستان کمتر به مشکلات کادر درمانی می پردازند فقط از ان ها شیفت دادن و سرکار آمدن رو می خواهند. نیروهای درمانی بیمارستان بسیار کم است و کادر درمانی پرستاران و پزشکان شیفت های اجباری می دهند. بالطبع باید این اتفاقات بیفتد. مدیران شهری رباط کریم و بهداشت و درمان باید پاسخگو باشند

  • فرجی - حقانی گفت:

   به هر حال ساعت مرگ شاید تغییر کند و پرونده سازی صوری توسط بیمارستان و غیره صورت گیرد ولی اصل ماجرا را چرا فراموش می کنید همکار شما بر اثر بی دقتی و بی مدیریتی (سوپروایزرها- مترون- مسئول شیفت و…) ساعاتی از فوتش می گذرد بدون اینکه از او یادی و یا سری بزنید… این سوال افکار عمومی را چگونه پاسخ می دهید.. به اوردوز و اکسپا و… کاری نداریم .. سوال سهل انگاری بخش مدیریتی است که این اتفاق ناگوار پیش می آید در حالی که این مرحوم همانطور کهسال گذشته به این وضعیت دچار شده بود نجات پیدا کرد چرا اکنون فوت کرده است؟ صورت مسئله این است… نه کاغذها و تلفن های شما… هر چند دوربین بیمارستان همه چیز را به خوبی ثبت کرده است اگر در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهید.. اکنون ۶ روز از آن شب حادثه می گذرد آیا بنری یا نوشته ای برای تسلیت به خانواده مرحوم در بیمارستان نصب کرده اید…

   • حسيني گفت:

    از مرگ ایشان ۲۰ دقیقه گذشته بود که همکاران بر بالین ایشان حاضر شده اند ایشان در واحد هاری مشغول به فعالیت می باشند که زیر نظر شبکه بهداشت می باشد و بیمارستان فقط یک کانکس در اختیار واحد هاری قرار داده است …اما به نظر شما باید مسئولین بیمارستان ، مترون و سوپروایزر هر چند ساعت یکبار به واحد هاری مراجعه کنند؟!!!!! در مورد پرونده سازی صوری هم شما بیمارستان ، دادسرا ، کلانتری و پزشکی قانومی رو قبول ندارید و متهم به پرونده سازی می کنید؟!! هر چند که به قول شما دوربین ها هم هستند که تصاویر آن برخلاف ادعای شما می باشد .شما که ایشان رو می شناختید و از همکاران ایشان بودید واقعا علت مرگ ایشان رو سهل انگاری و یا سو مدیریت میدانید یا …. انصاف چیز خوبی است . همکاران زحمتکش بیمارستان ساعت ۱۹:۲۵متوجه مرگ ایشان شدند و آگاهی و … در جریان کار هستند . هرکس شک داره بیاد بیمارستان دوربین ، پرونده اورژانس و پزشک قانونی و کلانتری رو بببینه… خواهشا غرض ورزی خود رو با بیمارستان به مرگ همکار عزیزمون ربط ندید…

 3. گنجه ای/ شهریار گفت:

  فوت یک دانش آموز در رباط کریم / حالا فوت یک کادر درمانی/ فردا شاهد شنیدن فوت گروهی یا دسته جمعی و اتوبوسی خواهیم بود… مسئولان رسیدگی کنید… مرکز بهداشت و درمان جای پارتی بازی و قوم و خویش بازی نیست لطفا افراد متخصص و متعهد در بیمارستان بگذارید.

 4. خدایاری گفت:

  این موضوع باید از لحاظ حقوقی دنبال بشه وگرنه مدیران شهر رباط کریم در فوت این پرسنل بیمارستان مسئولند….. گشت نامحسوس کجایی … پنج ساعت از فوت یک نفر در کنار اورژانش و در داخل بیمارستان گذشته//////////////

 5. کاوه پرند گفت:

  این خبر به این مهمی چرا دیر رسانه ای شده… مدیریت بیمارستان یک پرونده سازی میکنه و خبر شما رو تکذیب… ولی با افکار عمومی مردم و خانواده مرحوم چه کار میکنه.

 6. آرین گفت:

  باید بیمارستان بهارستان رو راه اندازی کنند این بیمارستان دیگه بدیوم شده/ همه کادر درمانی از مدیران و رئیس بیمارستان یک پیوند فامیلی دارند و با پارتی سرکارند. از درمان و بهداشت هم چیزی حالیشون نیست.

 7. امیری گفت:

  پرند پرس لطفا نتایج این مرگ رو دنبال کن#

 8. قپانی گفت:

  مدیران بیمارستان رباط کریم حقوق های نجومی دریافت می کنند و به مدیران رده بالا و رده متوسط خود پاداش های کلان می دهند و مدیر بیمارستان بارها رسما در حضور کارمندان و کادردرمانی بیمارستان اعلام کرده که دوست دارد این مبالغ را به کسانی که دوست دارد بدهند(تا ۱۰ میلیون و بیشتر) خوب حالا در فوت این پرسنل زحمتکش که گویا متاهل هم بوده برود جواب پس بدهد تا بداند حساب و کتابی هست؛ کشور قانون داردو به دوست داشتن نیست.

 9. ناشناس گفت:

  مرحوم هاشمی در خلخال به خاک سپرده شد روحش شاد هنوز باورم نمیشه و خودم رو سرزنش می کنم که چرا شر شیفت دادن ازش فراموش کردیم

 10. حق شناس گفت:

  شما در این ماه رمضان باید پاسخگوی پخش دروغ و اکاذیب خود باشید بنده یکی از دوستان آن مرحوم بودم و ساعت ۲۰ از مرگ ایشان مطلع شدم و ساعت ۲۲:۰۰ که به بیمارستان مراجعه نمودم آن مرحوم را به پزشک قانونی کهریزک منتقل کرده بودند . ساعت اطلاع به کلانتری و پزشک قانونی در دادسرا و مراجع قانونی وجود دارد یعنی بیمارستان ، دادسرا و کلانتری دروغ می گویند و شما درست میگویید…….؟!!!!!!

 11. فاطمی گفت:

  چه خبر دردناکی واقعا برای مدیریت و کادر درمانی بیمارستان رباط متاسفم

 12. شرافتی گفت:

  دکتر فرزانه و دکتر قالی پاشا این اتفاق در مجموعه پرسنلی و کادر درمانی؟ از شما عجب است

 13. صادق گفت:

  این حادثه فاجعه است به راستی کادر درمانی فوت کرده.

 14. ل گفت:

  اگر درببیمارستان رباط کریم این اتفاقات نیفتد باید شک کرد – مگر حراست بیمارستان چه کار می کنه پس این همه نیرو و این همه حقوق برای چی میگرین حراست کادر درمانی یعنی پوچ

 15. محمد گفت:

  همانطور که جناب حسینی گفتند با گذشت حدود۲۰ تا ۴۰ دقیقه همکاران متوجه مرگ ایشان می شوند.ایشان از همکاران ما بودند.بهتر است اخبار درست به گوش مردم رسانده شود.پس از تایید فوت ایشان ،پیکر این عزیز جهت طی مراحل قانونی از سوی مراجع ذیصلاح مدتی در محل باقی می ماند و سپس منتقل می شود. با کمی تامل می توان فهمید که مگر می شود که ۵ ساعت کسی از یکی از کارکنان خبر نداشته باشد؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.