تاریخ انتشار :چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۹۵.::. ساعت : ۷:۱۶ ق.ظ
فاقددیدگاه
پرینت

یادداشت// شاید نفر بعد دختر عزیز شما باشد

به گزارش پایگاه خبری پرندپرس، همین چند وقت پیش بود که در خبر ها امد که شوهر به خاطر ارتباط همسرش با مرد همسایه از طریق شبکه های اجنماعی مرد همسایه راکشت.
همین یکی دو روز پیش بود خبری منتشر شد مبنی بر اینکه دختری ۱۴ ساله از طریق شیکه های اجتماعی با پسری ۲۶ ساله ارتباط مجازی گرفته بود و به صورت مخفیانه به خانه پسر تردد داشته تا اینکه یک روز پسر با کمک دوستانش به صورت دسته جمعی به او تجاوز و از او فیلم می گیرند و تهدید به پخش این فیلم باعث میشود این نعرض ها ادامه دار شود.
همین یکی دو روز پیش بود خبر تعرض یک پسر ۱۹ ساله به یک دختر که از طریق تلگرام و فضای مجاری با هم اشنا شده بودند منتشر شد.
همین یکی ۲ ساعت اینده شاید نوبت دخنر شما باشد شاید هم نوبت همسر یا شوهر یا ….
این حادثه اینقدر برایمان طبیعی و سهل شده که به راحتی از کنارشان رد می شویم غافل از اینکه در خانه خود ما علت و معلول ان در جریان است و شاید برای خود ما هم اتفاق بیفتاد.
گوبا حادثه فقط برای همسایه است و ما مصون از همه اتفاقات.
این فضای مجازی که خیلی از افراد را پولدار کرده بسیاری از افراد با ان کارهای خود را انجام می دهند، اگر کنترل شده و با علم از ان استفاده نشود و صرفا جهت وقت گذرانی و اتلاف وقت استفاده شود نتیجه اش می شود همین دست خبر هایی که در بالا خواندیم.
چه بسا بسیاری از افراد در فضای مجازی به دنبال پر کردن خلا های عاطفی خود هستند. این دسته از افراد بیشتر از همه در معرض خطر گرگ صفتان مجازی بره نما هستند و در بیشتر اعترافات مفعولین سو استفاده خلا عاطفی مشهود است.
در همه خانواده به صورت مقطعی خلا عاطفی کم یا زیاد و جود دارد که با صبر و تحمل و گذشت سریعا برطرف می شود.
اما ریشه این خلا عاطفی که عده ای ذر فضای مجازی به دنبال ان می گردند همین فضای مجازیست.
چرایی این قضیه بسیار ساده است چون فضای مجازی اعضای یک خانواده را از هم دور کرده است و باعث شده وقت و عاطفه ای که باید برای هم خرج کنند در فضای مجازی خرج افراد مجازی و غریبه می کنند و دیگر برای همدیگر نه وقتی دارند و نه عاطفه ای.
رفع این مشکل هم ساده است قطع اینترنت در ساعاتی که کنار هم نشسته ایم. به صورت واقعی به کسانی که کنارمان هستند محبت کنیم تا به شکل مجازی آن هم به فرد غریبه.
راههای درست استفاده از فضای مجازی خود را بیاموزیم و به خانواده خود انتقال دهیم تا گرفتار مشکلاتی که در بالا به ان اشاره شد نشویم.
یدداشت: میثم ترکیان
انتهای پیام/

دیدگاه خود را به ما بگویید.