معضل لاینحلی به نام عوارضی

قابل توجه مسئولین محترم علی الخصوص حاج آقا نوروزی

درست است که طی روزهای گذشته، اخبار مختلف سیل و کمک به سیل زدگان و اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکا و پاسخ درخور مردم و مسئولین کشور عزیزمان در صدر اخبار بوده است، اما اینکه خبر اخذ عوارض تردد از شهروندان پرند که اکثرا محل کارشان در تهران است در لابه لای اخبار مدفون شده، ظلم است به مردم پرند است.

درحالیکه هنوز نه مترو راه اندازی شده و نه اتوبوسرانی خدماتی درخور شهروندان ارائه می نماید، بی توجهی مسئولین نسبت به چنین ظلمی در حق مردم پرندجای بسی شگفتی دارد.

اتوبان ساوه که به حق جاده مرگ نامیده شده است، دیگر برای اتوبوسها هم نا امن شده چه رسد به خودروهای سوراری که با بی توجهی برخی رانندگان کامیونها و عدم نظارت پلیس راهور درخصوص جلوگیری از ورود آنها به خط سوم(خط سرعت)، می تواند فاجعه آفرین باشد.

اتوبان ساوه جاده ای است که فقط اسم آزادراه را یدک می کشد. نه آسفالت و علائم مناسب دارد و نه امنیت تردد.
در این جاده کامیون و اتوبوس و سواری و وانت و موتور سیکلت با هم تردد می کنند و نظارتی هم روی آن نیست و حتی اگر نظارت هم باشد باز هم کشش کافی برای این حجم ترافیک را ندارد.
در این جاده محدوده سرعت مجاز بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برابر با قانون آزاد راهها مشخص شده است، ولی همه می دانیم که این رعایت محدوده سرعت درج شده در این تابلوها اسما مطابق قانون آزادراهها است ولی واضح و مبرهن است که در اکثر نقاط آن عملا نمی توان بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت حرکت کرد.
این نوعی تناقض در تعریف و عملکرد واقعی این محور است.

وقتی قانون مشخص می کند که در خط اول باید خودروها حداقل ۷۰ کیلومتر در ساعت و حداکثر ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در خط دوم و سوم باید در بازه ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند، حرکت خارج از این محدوده سرعت، تخلف محسوب می شود مگر در موارد استثناء (شرایط جوی، ترمیم و تعمیر جاده ، وجود تصادف و …).
اما متاسفانه این محور همیشه درگیر راه بندان است مخصوصا در محدوده نسیم شهر تا پل خط آهن (که وجود این پل و تحدب جاده نیز بی معنی است و باید مسیر قطار مقعر بوده و آزاد راه مسطح باشد).

✴مسئولین محترم!
نماینره محترم!
ما بالاجبار بر همه این قصور و تقصیرها چشم می بندیم، اما لطفا شما به این سوال ما پاسخ دهید که اخذ عوارضی در چنین جاده غیر استاندارد و حادثه خیزی چه مفهومی دارد؟؟؟

چرا با وجود شما و علیرغم تمام این مشکلات باید شاهد باشیم نه تنها به این ظلم چندین ساله خاتمه داده نشده است بلکه وارد فاز جدید و ظالمانه تری شده است؟؟؟

✴ آیا احقاق حقوق مردم و موکلین تان تا این حد خارج از توان شماست؟؟؟

گزارش: معصومه کوشکستانی

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *